Odpowiedzi

2009-12-03T13:55:51+01:00
Z mitologi greckiej Grecy twierdzili że na początku był chaos z którego wyłoniły się bóstwa Uranos niebo i Gaja Ziemia Ta para dała życie wielu pokoleniom bogów Z ich związku powstał początek rodu Tytanów, wśród których najstarszy to Okeanos, bóg rzeki opływającej Ziemię. Rodzeństwem Tytanów byli Kiklopowie ( Cyklopi) – wielkiego wzrostu, z jednym okiem na środku czoła i hekatonchejrowie – sturęcy, którzy mieli nie wyobrażalną siłę . Uranos niezadowolony z potomstwa i przerażony ich wyglądem strącił ich w bezdenne czeluści Tartaru, skąd nie było powrotu.
Z bibli wiemy że świat stworzył Bóg na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Po stworzeniu Ziemia była wielką putynią (pustkowiskiem ) , a nad powierzchnią niej była tylko ciemność. Następnie Bóg stworzył światłość , którą oddzielił od ciemności i tak powstał dzień i noc. To wszystko stworzył Bóg pierwszego dnia. W kolejnym dniu czyli drugimo Bóg stworzył sklepienie niebieskie i niebo. W dniu trzecim została stworzona Ziemia, wody które bóg odzielił nazwał morzem. Stworzył także rośliny zielone czyli trawy posiadające nasiona, a także drzewa rodzące owoce. Czwartego dnia stworzył Bóg ciała niebieskie – gwiazdy, Słońce żeby rządziło dniem a Księżyc – aby rządził nocą. Wyznaczył też pory roku, dni i lata. Piątego dnia rozkazał Pan , aby wody napełniły się istotami żywymi, a ptactwo by latało pod sklepieniem nieba. Następnie pobłogosławił Pan wszystkie istoty, nakazał im, by były płodne i rozmnażały się, w celu zapełnienia wód morskich oraz powierzchni miedzy niebem a ziemią. Stworzył także istoty żywe różnego rodzaju – bydło zwierzęta pełzające i dzikie. Było to szóstego dnia. W dniu tym stworzył też Bóg na swoje podobieństwo człowieka.
2009-12-03T13:58:18+01:00
Świat powstał przez działanie istoty Boskiej. Przez kolejnych 7 dni powstawało corazto nowe istnienie. W mitologii greckiej świat powstał z chaosu, który przedstawiano jako bezkształtną i bezforemną masę. Naukowcy tłumaczą powstanie świata, jako wybuch tworzący energie i materie.