Odpowiedzi

2009-12-03T13:59:00+01:00
Pisanie wypracowania za Ciebie nie przyniesie zamierzonego efektu, bo nauczyciel na pewno rozpozna, że nie zrobiłeś tego Ty, tym bardziej, że temat jest banalny, mogę jednak dać Ci parę wskazówek.

Temat RODZINA jest bardzo obszerny i można o nim pisać, i pić.

W pierwszym akapicie napisz czym jest rodzina - czy to tylko ludzie, z którymi mieszkasz pod wspólnym dachem czy ktoś więcej? Napisz z kim mieszkasz, dopisz też, że masz babcię, dziadka, że i oni należą do Twojej rodziny, że równie mocno ich cenisz jak rodziców czy rodzeństwo.

W kolejnym akapicie opisz ich - napisz krótko jak wyglądają (czy są do Ciebie podobni), opisz czym się interesują, jaki mają zawód i charakter. Na tym ostatnim skup się mocniej, bo to bardzo ważne. Dodaj, że są Twoją podporą, że ciężko bez nich żyć.

W następnej części wypracowania napisz o biednych i pokrzywdzonych, którzy tej rodziny nie mają, napisz o dzieciach w domu dziecka, że one sobie próbują stworzyć w nim rodzinę i bardzo pragną mieć mamę i tatę. Dopisz też, że im współczujesz ale wierzysz, że kiedyś znajdą ciepło domowego ogniska, bo wierzysz w rodzinę.

Na końcu napisz, że rodzina to najważniejsza rzecz w życiu każdego człowiego.

Jak widać - temat rzeka ;).
1 5 1