Odpowiedzi

2009-12-03T15:32:45+01:00
Autor: Arne Saknussemm

Książka: Tajemnicza wyspa (Verne Jules (Verne Juliusz))

Moim zdaniem, "Tajemnicza Wyspa" jest zdecydowanie najlepszą książką, jaką napisał Jules Verne. Opowiada ona o losach pięciu Amerykanów, którzy trafili na bezludną wyspę. Zdani tylko na siebie, prowadzą pełne niebezpieczeństw życie na małej wysepce na Pacyfiku. Jednak w pewnym momencie zauważają, że zaczynają się dziać wokół nich bardzo nietypowe rzeczy...

Mogę tę powieść polecić z czystym sercem. Od tej książki zaczęła się moja przygoda z twórczością Verne'a. Dzięki niej przeczytałem już 10 tytułów Julesa, i nadal czytam kolejne. Dzięki niej, Jules Verne stał się dla moim ulubionym pisarzem.

Kto przeczyta "Tajemniczą Wyspę", na pewno nie pożałuje. Barwne postacie bohaterów pozostanją na długo w naszej pamięci, nie pozwalając o sobie zapomnieć.
6 4 6
2009-12-03T15:42:01+01:00
Tytuł oryginalny : L'île mystérieuse
Język w którym została napisana książka : Francuski
Przetłumaczyła :Karczmarewicz-Fedorowska Janina
Bohaterowie :Piątka osób: inżynier Cyrus Smith, reporter Gedeon Spillet, służący inżyniera, Nab, marynarz Pencroff oraz szesnastoletni Harbert – adoptowany syn marynarza.

Jest to książka przygodowa , akcja rozgrywana jest w 1866 roku . Trwała wojna secesyjna w jednym z miast stacjonuje baza wojskowa z umieszczonym w niej balonem . Piątka bohaterów wykrada balon i ucieka nim z opanowanego przez południowców Richmond .Poważnie uszkodzony, miotany huraganem balon dociera do wybrzeża nieznanej wyspy... Jak potoczą się losy rozbitków? Czy przetrwają w tych mało sprzyjających okolicznościach? Jak zorganizują sobie życie? Niezwykła i pełna przygód książka, w której ostatni raz pojawia się postać tajemniczego Kapitana Nemo i rozwiązana zostaje jego zagadka.Inżynier Cyrus Smith, człowiek na którym można polegać. Gedeon Spilett - dziennikarz opisujący do pewnego czasu przygody całej piątki, Nab - murzyn i sługa inżyniera Smitha, który odnosi się do niego z szacunkiem i miłością, Penkroff - marynarz doskonale znający morze oraz młody Herbert. Aha, byłbym zapomniał był z nimi także pies Top. Ta oto piątka będzie musiała sobie poradzić na wyspie na której ostatecznie wylądowali.

Moim zdaniem Verne to dziadek literatury fantastycznej. W swoich powieściach opisuje wynalazki, które w tamtych czasach istniały jedynie w wyobraźni. Piękny język i bogate słownictwo budują napięcie i przygody piątki już wolnych osób.
2 5 2