Mogłby ktoś przetłumaczyć? Byleby nie z translatorem.

1.I've had a great time travelling around Australia and I'm in the desert now. I'm staying in a place called Coober Peddy, which is a famous mining town.
I'm staying in a lovely hotel, and it's also the most unusual hotel I've ever been in. It's built into the side of a hill and a lot of it is underground! Its name is the Desert Cave Hotel, and it's like a huge cave with lots of tunnels. It has underground bedrooms,a games room, a cafe and even some shops. Most of the tunnel walls are the colour of the red sand of the desert and it's really beautiful.
It's not cold and wet like caves at home, but warm (about 25 degrees Celsius) and dry. It's a fantastic temperature after I've been outside in the hot desert sun. It's unusual for us but not for the people of Coober Peddy.A lot of them live in underground homes to escape the heat .
Lots of love - Tanya.


2.I'm not writing to you from my hotel bedroom because it's too cold. That's not because the heating isn't working at the moment ; it's because mu room is made out of snow and ice! I'm in a hotel in Lapland , and it's completely normal in every way except that you can sleep in its igloo.
Igloos are the ice houses the Inuit people of the Arctic Circle live in. This one quite big, with a circular room containing a bar made from ice from the lake near the hotel. There are doorways with heavy curtains going from this room to eight bedrooms. They're cold (-5stopni), but there are lots of bed covers and a very varm Arctic sleeping bag. Warm socks are a good idea , though!
I've slept in my ice bedroom for three night and I've had a good night's sleep each time. One of the best things is waking up in the morning and going straight to the sauna next door. After fifteen minutes in the sauna I'm ready for a really big breakfast.
Best wishes - Chloe

3

Odpowiedzi

2009-12-03T15:31:05+01:00
1.I mija wielki czas podróży wokół Australii i jestem teraz na pustyni. Ja mieszkam w miejscu zwanym Coober Peddy, który jest znany jako miasto górnicze.Kocham ten hotel, A także najbardziej nietypowy hotel I've ever been in Jest zbudowany na zboczu wzgórza i wiele jest underground! Jego nazwa to Desert Cave Hotel, i to jak ogromna jaskinia z wieloma tunelami. Ma podziemne sypialnie, salon gier, kawiarnia, a nawet niektórych sklepach. Większość ścian tunelu są koloru czerwonego piasku pustyni i to naprawdę piękne.
To nie jest zimne i mokre jak jaskinie w domu, ale ciepłe (około 25 stopni Celsjusza) i suche.Jest fantastyczna temperatury po 1 już na zewnątrz w gorące słońce pustyni. To nietypowe dla nas, ale nie dla ludzi Coober Peddy.A wiele z nich żyje w podziemnych domach ucieczki ciepła.
Lots of love - Tanya.


2.'nie napisał do was z moim pokoju hotelowym, ponieważ jest zbyt zimno. To nie dlatego, że ogrzewanie nie działa w tej chwili, to dlatego, że pokój mu się na śniegu i lodzie! Jestem w hotelu w Laponii, a to zupełnie normalne w każdym szczególe, z wyjątkiem, że można spać w igloo.
Igloo są lody domy Eskimosów od koła podbiegunowego live in one dość duże, z okrągłym sali z barem wykonane z lodu z jeziora w pobliżu hotelu. Są to drzwi z ciężkimi zasłonami będzie z tego pokoju na osiem pokoi. Są zimne (-5stopni), ale istnieje wiele pościel i bardzo varm śpiwór Arctic. Ciepłe skarpety są dobrym pomysłem, choć!
Spałem w mojej sypialni lodu na trzy nocy i miałem dobry sen za każdym razem. Jedną z najlepszych rzeczy, budzi się rano i jedzie do sauny obok. Po kwadransie w saunie I'm ready for breakfast naprawdę duże.
Najlepsze życzenia - Chloe
1 5 1
2009-12-03T15:35:07+01:00
1)czas podróży wokół Australii i jestem teraz na pustyni. Ja mieszkam w miejscu zwanym Coober Peddy, który jest znany jako miasto górnicze.
Ja mieszkam w pięknym hotelu, i to także najbardziej nietypowy hotel I've ever been in Jest zbudowany na zboczu wzgórza. Jego nazwa to Desert Cave Hotel, to jak ogromna jaskinia z wieloma tunelami. Ma podziemne sypialnie, salon gier, kawiarnia, a nawet sklepy. Większość ścian tunelu są koloru czerwonego piasku pustyni i to naprawdę piękne.
To nie jest zimne i mokre jak jaskinie w domu, ale ciepłe (około 25 stopni Celsjusza) i suche. temperatury na zewnątrz. gorące słońce pustyni. To nietypowe dla nas, ale nie dla ludzi Coober Peddy.A wiele z nich żyje w podziemnych domach ucieczki ciepła.
Lots of love -2)Nie piszę do was z mojego pokoju hotelowego, ponieważ jest zbyt zimno. To nie dlatego, że ogrzewanie nie działa w tej chwili, to dlatego, że pokój jest na śniegu i lodzie! Jestem w hotelu w Japonii, a to zupełnie normalne w każdym szczególe, z wyjątkiem, że można spać w igloo.
Igloo są lody domy Eskimosów od koła podbiegunowego dość duże, z okrągłym sali z barem wykonane z lodu z jeziora w pobliżu hotelu. Są to drzwi z ciężkimi zasłonami będzie z tego pokoju na osiem pokoi. Są zimne (-5stopni), ale istnieje wiele pościel i bardzo śpiwór . Ciepłe skarpety są dobrym pomysłem, choć!
Spałem w mojej sypialni lodu na trzy nocy i miałem dobry sen za każdym razem. Jedną z najlepszych rzeczy, budzi się rano i jedzie do sauny obok. Po kwadransie w saunie ready for naprawdę duże.
Najlepsze życzenia -
Wyznacz mnie za najlepszego:)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T16:26:30+01:00
1. Dużo przyjemności sprawiło mi podróżowanie po Australli, teraz jestem na pustyni, w miejscu o nazwie Coober Peddy, które jest sławnym górniczym miastem. Zatrzymałam się w uroczym hotelu , jest to także najbardziej niezwykły hotel w jakim kiedykolwiek byłam. Jest wbudowany we wzgórze i większa jego powierzchnia znajduje się pod ziemią. Jest to hotel Desert Cave (Pustynna Jaskinia) i wygląda jak ogromna jaskinia z mnóstwem tuneli. W hotelu znajdują się podziemne łazienki, pokój/sala gier, kawiarnia, a nawet sklepy. Większość ścian w tunelach jest koloru czerwonego piasku i jest to naprawdę piękne. Nie jest tu zimno i wilgotno jak w innych jaskiniach, ale ciepło (ok 25 stopni celsjusza) i sucho. Jest to fantastyczna temperatura w porównaniu do przebywania na gorącym pustynnym słońcu. Jest to dla nas niezwykłe, ale nie dla ludzi z Coober Peddy. Wielu z nich żyje pod ziemią, aby uciec przed gorącem.
Gorące pozdrowienia-Tanya

2. Nie piszę z pokoju hotelowego, ponieważ jest w nim za zimno. To nie dlatego, że nie działa ogrzewanie, to dlatego, że mój pokój jest zrobiony ze śniegu i lodu! Jestem w hotelu w Lapland (Laponii) i jest to zupełnie normalne dla wszystkich, pomijając spanie w iglo. Iglo to dom dla ludzi tutaj mieszkających. To akurat jest całkiem duże, z jednym okrągłym pokojem, w którym znajduje się bar zrobiony z lodu z jeziora w pobliżu hotelu. Wejścia do 8 pokoi są zasłonięte ciężkimi zasłonami. W pokojach jest zimno (-5stopni), ale jest dużo kocy i bardzo ciepły śpiwór. Ciepłe skarpetki są dobrym pomysłem. Spałam w mojej lodowej sypialni przez 3 noce i za każdym razem dobrze mi się spało. Jednym z lepszych rzeczy jest obudzić się rankiem i pójść do sauny, która znajduje się za sąsiednimi drzwiami. Po 15 minutach w saunie jestem gotowa na naprawdę duże śniadanie.
Pozdrawiam - Chloe
2 3 2