Odpowiedzi

2009-12-03T16:05:43+01:00
Otwartość umysłu,dyscyplina wewnętrzna,tolerancja,aktywność,odwaga cywilna,krytycyzm,odpowiedzialność za słowo,perfekcjonizm(sprawność,dokładność)
4 1 4
2009-12-03T16:07:12+01:00
Mile,
kulturalnie.
trzeźwo myśląco,
rozsądnie,
być inteligentnym,
dobrze wychowanym,
miłym, sympatycznym,
kulturalnym, inteligentnym,
mądrym, dobrze odnoszącym się do innych,
robiąc dobre uczynki, pomagać innym,
dbać o innych i otaczające mnie środowisko
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T16:11:19+01:00
Kultura osobista to nasz "wewnętrzny głos",który mówi nam jak zachować się w danej sytuacji.To także nasz wygląd i dbanie o zdrowie swoje i innych.Nie zapominajmy o starym przysłowiu:
"Jakim Cię widzą,takim Cię piszą".
Forma naszego zachowania i wypowiedzi świadczy o naszym wykształceniu.Chociaż ja osobiście uważam,że nie zawsze dobre wykształcenie czyni nas zarówno lepszą jak i bardziej kulturalną osobą.
Odpowiednie kulturalne zachowanie oznacza,że coś sobą reprezentujemy.Jesteśmy szanowani przez innych i łatwiej nam przychodzi wiele rzeczy.Myślę sobie,że nawet i my sami dla siebie stajemy się lepsi,lepiej jest nam ze sobą oraz mamy do siebie więcej szacunku.
Człowiek kulturalny ma w sobie mnóstwo cech,o których warto mówić,powtarzać i których warto uczyć.
Człowiek kulturalny jest otwarty na świat,nie zamyka się w swoich subiektywnych poglądach,interesuje go otoczenie,w którym żyje.Interpretuje historię i jej wpływ na teraźniejszość i przyszłość.
Człowiek taki pragnie się ciągle rozwijać,potrafi wykazać się znajomością zasad savoir-vivre,posługuje się bogatym słownictwem,oczywiście wykluczając wulgaryzmy.
O jego kulturze będą świadczyły zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego,np.ustąpi miejsca w autobusie starszej osobie,nie przepycha się w tłumie,nie przerywa swojemu rozmówcy.
Człowiek kulturalny jest indywidualistą,nie widzi świata oczami milionów ludzi.Jest otwarty na poglądy innych,czerpie jak najwięcej z życia kulturalnego.Ineresuje się sztuką,chodzi do teatru,czyta książki,słucha muzyki.Ma swoje pasje i zainteresowania.
Kiedy zwraca komuś uwagę robi to w sposób bardzo dyskretny.Jest tolerancyjny wobec innych ludzi,niezależnie od ich wyznania,koloru skóry czy poglądów.
Człowieka kulturalnego wyróżnia skromność-nie wywyższa się ze swoją wiedzą.
Ostatnią cechą jaką chciałabym wymienić w swojej charakterystyce jest to,że człowiek kulturalny doskonale odnajduje się w każdej sytuacji i w każdym towarzystwie.
Uważam,że kultura jest potrzebna człowiekowi w jego codziennym życiu i na pewno mu je ułatwia.Myślę,że powinniśmy kłaść duży nacisk na naszą kulturę i zachowanie,aby odnaleźć się w tym świecie i być kimś przede wszystkim dla siebie.
1 5 1