Odpowiedzi

2009-12-03T16:03:01+01:00
W pełni zgadzam się z tą opinią, że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Dlaczego człowiek tak ceni swój dom? Dla każdego dom oznacza coś innego, budynek, rodzinę albo ojczyznę.
Każdemu młodemu człowiekowi dom kojarzy się z budynkiem. Do czystego i przytulnie urządzonego domu każdy chciałby wrócić. Dobrze jest położyć się po ciężkim dniu we własnym łóżku.
Moim kolejnym argumentem potwierdzającym tezę jest to, że dom to nie tylko budynek ale przede wszystkim rodzina. Nikt nie lubi rozstawać się z nią na dłuższy czas. Marcin Borowicz bohater książki Stefana Żeromskiego musiał opuścić matkę i wyjechać do szkoły. Bardzo za nią tęsknił i wspominał ją. Ci, którzy nie mają kochającej rodziny mogą marzyć o domu pełnym miłości i poczucia bezpieczeństwa.
Końcowym argumentem jest dom postrzegany jako ojczyzna będąca domem dla wszystkich jej obywateli. Wielu polskich emigrantów z czasów zaborów i wojny tęskniło za ojczyzną, wielu pisarzy przedstawiało to w swoich dziełach np. Mickiewicz, Norwid, Słowacki.
Wszystkie przytoczone powyżej argumenty potwierdzają, że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Nieważne jest gdzie jesteśmy, ale ważne jest gdzie jest nasz dom i nasze serce. Miejsce w którym jesteśmy bezpieczni i czujemy się kochani.