Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T18:00:05+01:00
Wchłanianie odbywa się w jelicie cienkim. Nabłonek jelita tworzy cienkie kosmki jelitowe. Do każdego kosmka wnikają naczynia limfatyczne. Wchłanianie więc polega na przetransportowaniu produktów trawienia, poprzez błony kosmka do naczyń limfatycznych. Transport substancji trawienia odbywa się na zasadzie transportu biernego lub aktywnego. Związki rozpuszczalne w
lipidach mogą być wchłanianie z każdego odcinka przewodu pokarmowego Ponownie wchłaniane zasady purynowe piramidynowe, kw. tłuszczowe o długich łańcuchach przenoszone są na zasadzie transportu aktywnego. Transportowanie odbywa się przez naczynia limfatyczne, dlatego chłonka ma lekko żółte zabarwienie.
2009-12-05T20:00:02+01:00
Układ limfatyczny, zwany również chłonnym, zbiera z przestrzeni międzykomórkowych płyn przesączający się z naczyń krwionośnych i transportuje go do żył. Ponadto transportuje on glicerol i kwasy tłuszczowe niewchłonięte w jelicie. W układzie tym zachodzą reakcje odpornościowe. W jego skład wchodzą naczynia limfatyczne, w których krąży limfa, oraz narządy limfatyczne.

Nie jestem pewna czy o to chodzi;)