Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-06-04T18:12:21+02:00
Na Ziemi woda występuje w trzech stanach skupienia. Na ogromnym obszarze kuli ziemskiej występuje jako morza i oceany. Z powierzchni mórz, jezior, oceanów a także z powierzchni gleby woda paruje do atmosfery. Pod wpływem energii słonecznej woda paruje również z powierzchni liści (transpiracja). Zagęszczona( skondensowana) para wodna gromadzi się w postaci chmur przenoszonych przez wiatr. Ochładzanie chmór powoduje opady deszczu, opady te są wchłaniane przez ziemię i zapewniają powrót wody do zbiorników wodnych. Z gleby woda jest pobierana przez rośliny i wszystko zaczyna się od nowa
5 4 5
2009-06-04T18:12:58+02:00
Tylko 10?. xdd
DaJ więceeeej
Pod wpływem ciepła słonecznego powierzchnia mórz i oceanów nieustannie paruje. Woda zmienia stan skupienia i masy pary wodnej mieszają się z powietrzem.

Przy dostatecznie dużej wilgotności powietrza następuje skraplanie pary wodnej do postaci małych kropelek, które grupują się w widoczne skupienia chmury.

W wyniku ochładzania na niewielkich wysokościach powietrza zawierającego parę wodną powstają mgły. Chmury, niesione wiatrem przemieszczają się nad powierzchnią lądów mórz i oceanów. W określonych warunkach drobniutkie kropelki łączą się ze sobą w większe krople i opadają na ziemię jako deszcz, śnieg lub grad.

Ziemia wchłania opady atmosferyczne i gromadzi je w postaci wód gruntowych. W niektórych miejscach wody gruntowe wydostają się na powierzchnię i tak powstają źródła. Z nich biorą początek strumyki, te z kolei łączą się ze sobą w większe strumienie i rzeki, które wpadają do morza lub oceanu. W ten sposób zamyka się obieg wody w przyrodzie. Proces zaczyna się od nowa.
3 2 3
2009-06-04T18:13:07+02:00
Obieg wody w przyrodzie: woda znajduje się ciągle w ruchu. krąży między oceanami,powietrzem i lądem w złożonym nieustannym cyklu. jego obieg jest regulowany przez wiele czynników m.in przez światło,które ogrzewa powierzchnię mórz,jezior i ziemi, powodując parowanie. niewidoczna dla oka para skrapla się w powietrzu, tworząc cząsteczki cieczy i kryształki lodu, składające się w chmury. zawarta w obłokach wilgoć wraca na ziemię w postaci opadów atmosferycznych(deszczu,śniegu,gradu) po czym znów paruje,kontynyłując cykl.
3 3 3