Odpowiedzi

2009-12-04T19:47:06+01:00
Uważany za mniej rozgarniętego z dwójki braci Kaczyńskich Zjawiska biologicznego, przez dziennikarzy przezywany "mniejszym kaczorem".

Pomimo tego, a może nawet dlatego, został przez bliźniaka wypchnięty na stanowisko Prezydenta IV RP - Wolski. Pełniąc tę funkcję dał się poznać jako "Miłościwie Nam Nieobecny i Niepoinformowany" - MNNN. Jest także, na mocy postanowień konstytucji, zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Wolskiej.

Od pewnego czasu wielką karierę robi przydomek naszego Wielkiego Szkodnika & Wetownika (skr.: WSW). Jego najnowszym przydomkiem jest PST (Prezydent Specjalnej Troski) oraz WSP (Wielki Strażnik PiSorządnośći).

Stres związany z pełnieniem tej odpowiedzialnej funkcji objawia się w postaci kłopotów żołądkowych, zespołu Niewyspańca Brukselskiego i zachowań niesłusznie uznawanych przez wrogich odnowie moralnej członków Szarej sieci za objawy niekompetencji (patrz incydent Irasiad, Genialny Językoznawca, Katolicki Uniwersytet Ludowy).

Z reguły wypowiada się na tematy publiczne dopiero po konsultacji z bratem. Wybitny znawca problematyki uprawy i przechowywania kartofli, co wykazał w słynnej polemice z rolniczym pismem niemieckim "Die Tageszeitung". Choć generalnie stan zdrowia naszego prezydenta postrzegany jest jako dobry, to jednak powszechnie znane są pewne jego dolegliwości, które - w określonych warunkach - uniemożliwiają mu (lub mogą uniemożliwić) właściwe wykonywanie obowiązków głowy państwa wolskiegoZ uwagi na długą rekonwalescencję i stopniowe dochodzenie do głosu, wystąpienia publiczne prezydenta będą ograniczane, co wynika zapewne z zaleceń lekarskich.

* Prezydent Lech Kaczyński nie zabierze głosu podczas pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji 5 listopada 2007, przemówi tylko w Senacie. Brak przemówienia prezydenta na pierwszym posiedzeniu Sejmu to pierwszy taki przypadek od 16 lat. Podczas otwarcia obrad Sejmu przewidziane jest przemówienie premiera Jarosława Kaczyńskiego. [1