Odpowiedzi

2009-12-03T19:07:54+01:00
Poradzę ci coś przeczytaj w książce na pewno jest miałam podobne zadanie
2009-12-03T19:09:37+01:00
Komputer jest teraz podstawowym elementem biurowego umeblowania. Jest ona stosowana w pracy w szkołach. W pracy do wypisywania dokumentów rożnego rodzaju, a w rozrywce, to chyba każdy wie, oczywiście do gier, czatów itp.
W Internecie możemy iść do sklepu, grać w gry, znaleźć potrzebne nam informacje, pracować, (np. policja wyszukuje dane na temat zbrodniarzy),możemy wykonać wszystkie przelewy w banku, wysyłać listy, uczyć, się rozmawiać z osobami z polski i z innych krajów, oglądać filmy, czytać gazety, bawić się, iść do wirtualnej kawiarni. Człowiek, więc myśli
"PO, CO WYCHODZIC Z DOMU SKORO MAM KOMPUTER?”. Komputer jest bardzo pomocny, ale nie można mu bezgranicznie ufać. On też nie jest bezbłędny np. największym zagrożeniem dla dużych i małych firm są hakerzy, którzy kopiują dane. Gdyby w systemach operacyjnych nie byłoby błędów to ci wirtualni złoczyńcy byli by bez radni, ale często jest tak, że to oni są mądrzejsi od tych, którzy tworzyli nasz system komputerowy. Jest wiele skrajnych przypadków uzależnień komputerowych. Są one wykrywane szczególnie u młodzieży. A wiec u grupy osób, która komputer używa wyłącznie do rozrywki. Z pracownikami korporacji jest inaczej. Oni pracują na tych komputerach prze 8 godzin, a więc jeżeli w domu posiadają komputer, zdrowy rozsadek mówi im- „Nie już na dzisiaj dość”.
Komputery są również bardzo potrzebne w lecznictwie. Pomagają one wykazać w trakcie badania wiele dopiero rozwijających się chorób. Pomagają leczyć oraz zapobiegać chorobie.
Dzięki nim lekarze mogą prowadzić bardziej skomplikowane badania. Matka w ciąży może zobaczyć swoje maleństwo dzięki badaniu USG.
Lecz komputery nie tylko służą do tak, skąplikowanych działań. Na komputerze możemy się świetnie bawić oraz grać w gry. Uczy to graczy refleksu oraz spostrzegawczości. Większość gier jest jednak przepełniona przemocą i krwawymi scenami, co wcale nam nie służy.
Młodzież zapisuje te obrazy agresji i czasami nawet próbuje to WYKONAĆ, co jest skandalem.
Komputery to nie tylko zło! Dzięki nim możemy np. zbadać nasze otoczenie, całą ziemię, kosmos. Dzięki skąplikowanym aparaturom do pomiarów pogody przewidujemy, jaki będzie stan naszej atmosfery, oraz możemy przewidzieć straszne, lecz prawdziwe kataklizmy jak: tajfuny, powodzie, tornada, susze, pożary, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Jest to bardzo przydatne, ponieważ władze zagrożonego regionu mogą zacząć wcześniejsza ewakuację, zanim będzie za późno!!!
Myślę, że komputery są dobre, ale nie możemy im zbytnio ufać. Są pomocne, ale nie możemy się od nich uzależnić. Pamiętajmy, że gdyby nie człowiek nie byłoby tych maszyn.