Odpowiedzi

2009-06-04T22:12:47+02:00
Życie na wsi pod wieloma względami różni się od życia miejskiego. Życie na wsi to spokój, cisza i czyste środowisko. Życie w mieście to gwar uliczny, pisk opon, tłumy ludzi. Każde ma jednak swoje wady i zalety.
Człowiek żyjący na wsi nie posługuje się takimi środkami komunikacyjnymi, jak metro, szybkie taksówki, tramwaje. Musi zrezygnować z wielu udogodnień jakimi cechuje się miejskie środowisko. Na wsi brakuje tak wielkiego wyboru sklepów, urzędów. Aby coś załatwić, człowiek ze wsi musi udać się do miasta. Tam dopiero odnajdzie instytucję typu, np PZU. Jeśli chcemy zrobić jakieś większe zakupy musimy udać się do centrum handlowego, gdyż mamy pewność, że tam produkty żywnościowe są świeższe niż w małym warzywniaku. Zdarza się jednak, że w większej wsi takie zakupy są możliwe.
Wieś oferuje jednak świeże powietrze , spokój. Można tutaj pooddychać czystym powietrzem pośród kwitnących pięknie kwiatów, łąk i pól. Każdy ma swój duży dom z ogrodem, miejsce do spędzania w ciszy na łonie natury naszego czasu.
Miasto można zamienić na wieś, gdzie życie pędzi mniejszym tempem.


Takie przykładowe wyjaśnienie. Jak jakieś pytania to pisz :)
pozdrawiam :)
1 5 1