Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T19:46:25+01:00
Jest drogi, kaloryczny; trzeba do niego użyć najlepszej czekolady. Jest też kapryśny – nie zawsze wychodzi taki, jak powinien. Ale jak już się uda... wtedy następuje prawdziwa eksplozja smakowych doznań. Co to takiego? Oczywiście tort czekoladowy!

Tylko tort czekoladowy potrafi wzbudzić słodką rozkosz u każdego. Jest doskonały w smaku, i z tego względu jak nic innego, potrafi skusić największych przeciwników słodkości.

Swój wyjątkowy smak tort czekoladowy zawdzięcza przede wszystkim czekoladzie, która kiedyś była równie cenna jak złoto. Teraz jest łatwo dostępna, ale w dalszym ciągu gdy pojawia się na naszym stole, dorosły człowiek zaczyna zachowywać się jak małoletni łakomczuch. Niełatwo oprzeć się takiemu przysmakowi, a w połączeniu z delikatnym ciastem biszkoptowym, właściwie staje się to niemożliwe.

Biszkopt na tort czekoladowy najlepiej upiec jeden dzień wcześniej, aby przed posmarowaniem zdążył należycie wystygnąć. Krążki ciasta biszkoptowego posmarowanego kremem czekoladowym trzeba jeszcze posmarować z wierzchu i z boków, ładnie udekorować, a następnie odstawić do chłodziarki do odpowiedniego stężenia. Tak przygotowany tort czekoladowy smakuje wybornie i świadczy o dużym talencie kulinarnym pani domu.
2009-12-03T19:59:26+01:00
W dniu moich urodzin babcia przywiozła mi prezent-niespodziankę.było to duże pudło z wielką kokardą.W środku znajdował się wspaniały tort czekoladowy.Mama delikatnie go wyłożyła na szklaną tacę.Tort miał kształt koła i składał się z kilku warstw.Oddzielały je smaczne masy waniliowa,orzechowa i pomarańczowa.Na wierzchu ciemna czekolada na której były smakowite ozdoby z marcepana.Boki tortu były także czekoladowe ,ale obsypane orzechami.Tort prezentował się wspaniale i apetycznie.pachniał czekoladą i orzechami .Nie mogliśmy sie doczekać kiedy go wszyscy spróbujemy.Prezent od babci sprawił mi wiele radości.Dumnie częstowałem nim wszystkich gości.