Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-04T17:46:38+01:00
J: - Ja
A: - Apostoł
Scenariusz audycji

J:Dzień dobry. Mam na imię........ Przepraszam Pana Apostoła. Czy mogę prosić o kilka słów wywiadu do "Radia Maryja"?
A:Witam cię. Tak oczywiście, bardzo chętnie. Prosze pytać.
J:A więc chciałabym wiedzieć jak wyglądało spotkanie św. Pawła z Jezusem.
A:Więc było to tak. Pewnego dnia chciałem udać się wraz z moimi ludźmi do arcykapłana. Gdy zbliżałem się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła mnie nagle światłość z nieba. Upadłem na ziemię i usłyszałem głos, który mówił: "Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?"
J:I co wtedy św.Pawle?
A:Wtedy zapytałem: "Kim jesteś Panie?". On powiedział, że jest Jezusem, którego prześladuję. Kazał mi wstać i wejść do miasta, że tam mi powiedzą co robić. Moi ludzie oniemieli. Słyszeli głos, ale nic nie widzieli. Otworzyłem oczy i również nic nie widziałem.
J:I co było, gdy Apostoł dotarł do miasta?
A:Wtedy, przez 3 dni nic nie widziałem, nie piłem ani nie jadłem. Pewnego dnia, przyszedł do mnie Ananiasz. Położył na mnie ręce i powiedział, że przysłał go Pan, którego widziałem na drodze, abym przejrzał i został napełniony Duchem św. Nagle odzyskałem wzrok i zostałem ochrzczony.
J:I co dalej Apostole?
A:Po dłuższym czasie Barnaba przygarnął mnie i zaprowadził do Apostołów. Opowiedziałem im o tym jak ujrzałem Jezusa. Przemawiałem też i rozprawiałem z żydami, którzy mnie chcieli zgładzić. Do dziś dnia rozwijam się i żyję bogobojnie i napełniam się pociechą Ducha św.
J:Bardzo dziękuję, że zechciał św.Paweł poświęcić mi czas, aby udzielić mi wywiadu.
A:Nie ma za co. To dla mnie przyjemność, że młodzi ludzie interesują się religią.Sama to pisałam. Dostałam z tego 5. xD
3 3 3