Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T20:37:08+01:00
Ierwszy Duch - Dawnych Świąt Bożego Narodzenia pokazał mu jego pierwsze miejsce pracy u dobrego, poczciwego człowieka pana Fezzwiga, który wesoło potrafił świętować ze swoimi pracownikami. Ebenezer zobaczył też swoją byłą narzeczoną dziewczynę którą porzucił, ponieważ była biedną panną bez posagu. Jawiła się teraz przed jego oczami jako kobieta szczęśliwa i otoczona liczną rodzina .Drugi Duch - Tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia zaprowadził Scrooga do domu jego pracownika, Boba Cratchita. Ujrzał człowieka którego rodzina darzy wielką miłością i czeka z utęsknieniem na jego powrót z pracy. Zobaczył wszystkich zasiadających do skromnego świątecznego stołu a widok kalekiego, małego chłopca poruszył jego serce.
Następnie duch przeniósł go do domu jego siostrzeńca gdzie wprawiła go w zdumienie jego własna rodzina, którą traktował z wielką z pogardą. Widok wznoszonego przez członków rodziny toastu za jego zdrowie zdziwił go i wzruszył
Trzeci Duch -Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia przedstawił mu wizję jego samego umierającego w samotności, rozpaczy i opuszczeniu przez wszystkich Zobaczył swoje samotne zwłoki w ciemnym, zimnym pomieszczeniu i obcych ludzi okradających jego dom..Widok śmierci kalekiego syna jego pracownika Boba Cratchita tak nim potrząsnął, że obudziła się w nim wielka potrzeba zmiany swojego życia.
5 4 5