Odpowiedzi

2009-12-03T20:25:54+01:00
Zapalenie Krtani - Schorzenie to dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych, lecz w zależności od wieku inne są jego objawy i nieco odmienny przebieg. Występuje bowiem zwykle w okresie jesienno - wiosennym.
Najpopularniejsze zapalenia krtani (w języku medycznym tzw. ostre nieżytowe zapalenia krtani) zdarzają się po wypiciu zimnych napojów (także w lecie) oraz po "przetrenowaniu" głosu. Objawom infekcji wirusowej - nieżytowi nosa i zapaleniu spojówek - towarzyszy suchy kaszel, chrypka, drapanie i pieczenie w gardle. Domowe sposoby leczenia oraz oszczędzanie głosu wystarczą, by opanować tę chorobę.

Zapalenie oskrzeli - Najbardziej znamiennym sygnałem, że doszło do zapalenia oskrzeli jest, oprócz oczywiście gorączki, pojawienie się kaszlu - początkowo suchego i męczącego, a następnie zwykle połączonego z wyksztuszaniem wydzieliny. Z powodu zwężenia oskrzeli w następstwie obrzęku śluzówki i pojawienia się nadmiernej ilości śluzu może się także pojawiać duszność. Po infekcjach wirusowych przebiegających nawet bez dodatkowego skurczu oskrzeli kaszel związany z nadmierną wrażliwością oskrzeli utrzymywać się może nawet przez kilka tygodni.
5 4 5
2009-12-03T20:26:05+01:00
Nieżyt nosa czyli katar,zapalenie górnych dróg oddechowych.
30 4 30