Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T22:39:42+01:00
Mogę ci pomóc ale "Kamizelki " nie czytałam ;D


Uważam że czasami trzeba skłamać. Choć zawsze powinno mówić prawdę to jednak w życiu są sytuacje , gdy trzeba powiedzieć coś niezgodnego z prawdą. Trzeba mówić prawdę rodzicom np: o ocenach ( bo po wywiadówce będzie bardzo przechlapane), trzeba być szczerym ze swoimi przyjaciółmi . Bo gdybyśmy okłamali przyjaciela to wtedy na pewno byśmy go stracili ... Taka osoba nie chciałaby się przyjaźnić z kimś kto nie jest wobec niej szczerym. Chyba nikt z nas nie chciałby się przyjaźnić z oszustem.

Jednak czasami trzeba skłamać bo np: jak nie zrobi się zadania domowego bo w domu jest alkohol i nie ma warunków do nauki to na pewno nikt nie ośmieliłby się powiedzieć tego przed całą klasą - bo by się ośmieszył , a nauczycielka mogłaby nie uwierzyć , albo mogłaby traktować taką osobę inaczej niż innych. W takich sytuacjach mówi się że było się u lekarza albo że ktoś z rodziny jest w szpitalu.

Choć życie czasami "nakazuje" nam skłamać to jednak zawsze powinniśmy się starać mówić prawdę , gdyż prędzej czy później ,ona wyjdzie na jaw . Kłamstwo ma zawsze "krótkie nogi"
5 2 5