Odpowiedzi

2009-12-03T21:18:39+01:00
Ponieważ była ona osobą obdarzoną silnym charakterem i niezłomnymi zasadami moralnymi. Była bardzo czuła na cudze cierpienie i nie chciała pozwolić, aby ktoś umierał samotnie na ulicy. Dlatego też okazała wiele siły walki wychodząc na te ulice i tych chorych z nich zbierając, jednocześnie w głębokim poważaniu mając panujący tam i dosyć utarty system kast, który stwierdzał, że dotykanie kogoś z niższej kasty powoduje nieczystość, co prowadziło do tego, że nikt nie przejmował się losem swoich bliźnich. Matka Teresa przełamała to pomagając tym ludziom, aby ulżyć ich cierpieniu. Dzięki niej zrobiło się głośno o problemach ludzi żyjących w Indiach.
3 2 3
2009-12-03T21:26:03+01:00
Matka Teresa z kalkuty pomagała biednym afrykańskim dzieciom. Była bardzo troskliwą osobą. Ma duużo (oczywiscie pozytywnych) cech charakteru . :)
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T21:36:57+01:00
Matka Teresa Z Kalkuty to osoba godna wszelkiego naśladowania. Początkowo była nauczycielka w klasztorze w Kalkucie, uczyła m.in geografii. Walczyła o wyżywienie dla uczennic i pewnego dnia, gdy ruszyła na ulice Kalkuty zobaczyła za murami inny świat. Bieda, która widoczna była wśród dorosłych, a co gorsza u dzieci. Postanowiła opuścić mury klasztoru i założyć własne zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia. Władze nie chciały się na to zgodzić , ale ona jak to się mówi " jednymi drzwiami wyszła a drugimi weszła." Tak długo walczyła o swoje zgromadzenie , aż w końcu otrzymała zgodę. Można powiedzieć " mała kobietka z charakterkiem". Nikt jej nie ignorował, a gdziekolwiek się udała, otrzymywała pomoc. Uparła isę nawet na kolor i wzór sari ( hinduski strój), jak najbardziej skromny. Ucząc dzieci również potrafiła tak długo im coś wyjaśniać, aż w końcu zrozumieli. Znalazła również wbrew hinduskim władzom dom, z którego zrobiła szpital. Nie wyliczam pracy z trędowatymi . Widoczna w jej życiu była Opatrzność Boza, czyli czuwanie Boga nad światem.