Odpowiedzi

2009-03-29T19:45:50+02:00
Jednym z ważnych produktów oszczędzania jest prąd. Jest om bardzo ważny dla naszego środowiska, bo bez niego nie da się żyć, tym samym jest drogi. Drugim elementem jest woda. Oszczędzamy ją ponieważ bezsensowne wylewanie wody jest nieprzyjazne dla środowiska. Należy rowniez oszczedzac pieniądze. Są one bardzo ważne. Rodzice ciężko na nie pracują, nikt ich nie daje za siedzenie. Dlatego musimy szanować to co rodzice wypracowali i nie przehulac na pierwsze lepsze gry, rzeczy. Można też oszczędzać siły. Wytłumaczę to na przykładzie pielgrzymki. Kiedy wybieramy się na pielgrzymke, niemozliwe jest aby iść cały czas przez 5 godzin czy nawet więcej, ponieważ nie wystarczy nam siły na inne rzeczy do zrobienia po dotarciu do celu. Należy równiez oszczędziać zrowie. Chodzi tutaj o to, żeby za młodu nie "wrzucac" do siebie wszystkich rzeczy, zeby nie zrobić z siebie królika doświadczalnego. Zdrowie mamy tylko jedno. Później w starosci mozemy tego zalować. Oszczędzamy również czas. Zycie biegnie nieubłaganie szybko i nie ma czasu na zbędne decyzje, rozmowy i spotkania.
4 5 4
2009-03-29T19:47:55+02:00
Oszczednosc jest bardzo wazna cecha czlowieka. Istnieje wiele rzeczy, ktore mozna oszczedzac. Na oszczednosci zawsze mozna zyskac i przyczynic sie do ochronz srodowiska.
Pierwsza z nich to woda. Kiedz sie myjemy, zamiast nalewac cala wanne wody lepiej wziac prysznic. Gdy myjemy zeby to lepiej nalac wody do kubeczka i nia wzplukac usta niz lac wode bey potrzeby.
Warto wspomniec o oszczedzaniu pradu. Kiedy wychodzimy z jakiegos pokoju to zawsze trzeba pamietac o gaszeniu swiatla za soba. Gdy nie korzystamy z jakiegos przedmiotu zasilanego pradem, to wylaczamy je z pradu.
Oszczedzac tez mozna surowce mineralne. Mozna np. oddawac papier na makulature, segregowac smieci. Lepiej kupic picie w szklanej butelce zamiast w plastykowej.
Oszczedzac nalezy, gdyz w ten sposob przyczyniamy sie do ochrony srodowiska.
Oszczedzac tez mozna na zakupie towarow. Wtedy nie musimy placic duzo, a mozemy kupic wiecej za mala cene.
Taka oszczadnosc oplaca sie.
4 5 4