Zad.Zredaguje pięcio zdaniowy wstęp do powyższego tematu do rozprawki...

Temat:Czy praca musi być przykrym obowiązkiem, czy też może być okazją do realizacji własnych marzeń i stanowić sen życia..

Ps;Bardzo proszę o pomoc..Potrzebuje koniecznie na dzisiaj

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-03T23:23:16+01:00
Temat: "Czy praca musi być przykrym obowiązkiem, czy może być też okazją do realizacji własnych marzeń i stanowić sens życia?"
W tej rozprawce chciałbym poruszyć ten problem. W dzisiejszych czasach młodzież podchodzi do pracy (zawodu) jako przykra powinność do spełnienia, tymczasem wykonywanie pracy może być również błogosławieństwem i nadzieją na przyszłość. Każdy młody człowiek po ukończeniu szkoły styka się z tą kwestią, często nie mogąc wybrać pomiędzy podejściem aktywnym (z chęcią), a chęcią, ale uniknięcia pracy, na jak najdłuższą metę.
Postanowiłem (postanowiłam w Twoim przypadku :)) zebrać argumenty stojące za tezą o pracy jako sens życia i realizacji marzeń.

Pierwszym argumentem jest to, że... i tu już Twoja inwencja ;)
Pozdrawiam!
11 4 11
2009-12-03T23:30:36+01:00
Praca jest nieodłączną częścią egzystencji każdego człowieka. Każdy z musi zarobić na utrzymanie siebie i swojej rodziny. Coraz częściej słyszy się o ludziach przepracowanych, zestresowanych, nie mających ani chwili dla siebie. Czy takie życie ma jaki sens? Przecież praca jest idealną okazją do realizowania się, rozwoju, spełniania marzeń, trzeba tylko właściwie do niej podchodzić.
1 2 1