Który z obyczajów w lektuzre "Krzyżacy" i dlaczego Ci się najbardziej podobał ? Np. rzucanie rękawiczki do walki , zakładanie nałęczki na głowe... itp...

Przynajmniej na 1 str. A4 !! I rozwiązania z enta będą zgłaszane jako spam i do admina !!

1

Odpowiedzi

2009-12-04T22:42:34+01:00
Henryk Sienkiewicz w swej powieści Krzyżcy ujął wiele obyczajów i zwyczjów,ktore były bardzo ciekawe lecz najbardziej spodobały mi się jednak pojedynkktore były bardzo ciekawe,nie zapomiajmy rowniez o ciewawej uroczystosci śłubowania jak i zarzucenie nałęczki na głowę skazańca w celu wybawienia go od śmierci, leczmusiał się on ożenić z tą, która go uratowała,służenie w czasie mszy kobiecie, z którą przybyło się do kościoła.
Lecz jednak to pojedynki mnie najbardziej zaciekawiły ponieważ kiedy panował pokój były jedynym z głównych sposobów na wykazanie się przez rycerza umiejętnościami i walecznością.Pojedynki były też szansą na wzbogacenie się, ponieważ często zwycięzca zabierał od osoby pokonanej dary.Gdy już rycerz został weznawy do boju nie powinien odmawiac,bo wtedy ludnosc uznała by go za osobe tchorzliwą.Od uczestnictwa w pojedynkach mogli wymikac się ci ktorzy nie byli jeszcze pasowani na rycerza wraz z rycerzami zakonnymi.Wydaje mi się,ze te pojedynki porowadziły do rozwiazania konfliktów pomiedzy społeczeństwem.
4 3 4