Odpowiedzi

2009-06-07T14:23:46+02:00
Niektórzy ludzie twierdzą że wiedza do niczego w życiu im się nie przyda. Ja wychodzę z tego założenia, że warto ją zdobywać.
Pierwszym moim argumentem potwierdzającym tą tezę jest to, iż poprzez zdobywanie wiedzy możemy w pełni uczestniczyć w wypowiedziach z różnych dziedzin oraz dopilnować aby te wypowiedzi były złożone z odpowiednio dobranych wyrazów.
Kolejnym argumentem jest dostanie dobrej pracy. Nasz pracodawca powinien zobaczyć że nie jesteśmy prostymi ludźmi, którzy są ograniczeni w różnorodnej tematyce. Wypada pokazać mu, że możemy sie wypowiedzieć właściwie na każdy temat nie robiąc przy tym żądnych błędów. Dlatego umiejętność wymowy, poprawnej pisowni także zawdzięczamy wiedzy. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo kandydatów na dobre stanowisko w pracy,a kto je zajmie już zależy tylko od jego kwalifikacji i poziomu wiedzy.
Następnym argumentem zaliczających się do potwierdzenia tezy jest poznawanie nowych znajomości. Gdy uczęszczamy na jakieś zajęcia do szkoły bądź inne poznajemy nowych kolegów oraz koleżanki którzy chcą się uczyć tak jak my. Zdarza się także, że możemy zdobyć nowego przyjaciela lub swoją sympatie.
Można także zdobywać wiedzę o obsługiwaniu rozmaitych urządzeń.
Gdybyśmy nie wiedzieli jak się korzysta z mikrofalówki, odkurzacza, kuchenki, komputera, radia itp. Nie mogli byśmy wykonywać większości naszych czynności.
Zdobywamy także wiedze na temat prowadzenia samochodu, pływania, jeżdżenia na łyżwach lub na nartach. Dzięki temu możemy mieć więcej przyjemności oraz rozrywki.
Myślę że wiedza człowiekowi jest najbardziej potrzebna ze wszystkich potrzeb życiowych. Bez niej ludzie nie rozmawiali by ze sobą, nie potrafili nic zrobić a nawet chodzić. Każdy powinien się uczyć i wykorzystać tą wiedzę dla swoich pokoleń