Odpowiedzi

2009-12-04T20:19:44+01:00
W poniższej pracy podejmę trud rozważenia myśli życie bez marzeń byłoby nie ciekawe. Otóż problem jest dość skomplikowany. Teraz przedstawię argumenty i kontrargumenty.
Po pierwsze uważam, że życie bez marzeń nie byłoby ciekawe, ponieważ dzięki marzeniom mamy wyobrażenie przyszłości.
Po drugie uważam że życie bez marzeń byłoby nie ciekawe, bo marzenia jest to rzecz przyjemna dla każdego i każdy lubi marzyc, bo zawsze można sobie wyobrazić coś czego możemy nigdy nie zobaczyć.
Po trzecie byłoby nie ciekawe, bo dzięki nim możemy wymarzyć sobie najróżniejsze rzeczy np. kim chcemy zostać w przyszłości a to może później sprawić, że zostaniemy tym sobie wymarzyliśmy.
Po czwarte nie byłoby ciekawe, bo nasze marzenia możemy kiedyś sprecyzować i mogą się spełnić a każdy z nas bardzo by tego pragnął.
Po piąte marzenia są ucieczką od rzeczywistości i szarej codzienności, ponieważ gdy nas coś złości to staramy się uspokajać i wtedy najczęściej używamy wyobraźni i marzymy.
Po szóste uciekając od świta i szarości przez marzenia stajemy się bardziej odpowiedzialni i zaradni. staramy sie to spełnić.
Po siódme życie bez marzeń byłoby niepełne.Trzeba ich pilnować, żeby nie rozwiały się wraz z wiatrem wydarzeń... Każde nasze działanie, każdy dzień i noc powinny się od nich zaczynać. Człowiek musi w coś wierzyć, bo inaczej jak mógłby żyć? Marzenia dodają koloru naszemu szaremu życiu...Więc trzeba mieć marzenia i nadzieję, że kiedyś się spełnią...
Podsumowując zebraną powyżej argumentację, ośmielam się stwierdzić, że życie bez marzeń nie byłoby ciekawe, ponieważ marzenia to nieodłączna część życia każdego człowieka. Marzymy nawet w najzwyklejszych sytuacjach takich jakby chociaż wyglądanie przez okno, jazda autobusem. Marzenia nadają naszemu życiu barwy.