Odpowiedzi

2009-12-05T18:49:14+01:00
Dawno temu żył sobie rybak który miał 2 synów. Adama i Arka. Gdy nadszedł dzień wyruszenia w daleką podróz, ojciec dał Adamowi 100zł , a Arkowi 60 zł i powiedział:
- Nie będzie mnie przez caly miesiąc , a nawet więcej. Te pieniądzie są dla was na pożywienie i na picie. Ten któremu uda się przeżyć na tych pieniądzach cały miesiąc ten dostanie piękną kobiete i pałac z ogromnym pałacem , a ten który nie będzie mia nic i będzie głodny lub spragniony ten będzie przez całe swoje życie pracował na polu.
Przez cały miesiąc Adam zabawiał się. Nic nie robił, zaś Arek pracował ciężko na polu. W połowie miesiąca Adama niemiał pieniędzi był głodny i spragniony lecz Arek nie mógł patrzeć na brat i dlatego dawał mu jedzenie i wode do popicia. Gdy ojciec wrócił zobaczył który z synów ma jeszcze pieniądze, a który nie ma. Podszedł do Adama i powiedział te słowa:
- Adamie widze , że niemasz juz pieniędzy. Jestes godny i spragniony. Jestes synem marnotrawnym i przez całe życie będziesz pracował na polu zaś ty Arku dostajesz piękną księżniczke za żone, pałac i sad.

mam nadzieję, że pomogłam :)
4 1 4