Odpowiedzi

2009-12-05T10:19:31+01:00
Główną bohaterką powieści była Mary Lennox . Od urodzenia mieszkała razem z rodzicami w Indiach.
Mary była uważana za na najbardziej samolubną dziewczynkę na świecie. Nikt nie był w stanie jej polubić , ponieważ była niegrzeczna i nie szanowała innych ludzi. Nikt nie mógł się jej przeciwstawić , zawsze dostawała to czego pragnęła.

Colin Craven był synem Archibalada Cravena , miał około 10 lat. Chłopiec miał ostrą , drobną twarzyczkę koloru kości słoniowej i wielkie , szare oczy osłonięte dużymi rzęsami. Oczy Colina były podobne do oczy jego matki , dlatego jego ojciec unikał jego spojrzenia.
Chłopiec urodziła się bardzo słaby , dlatego wszyscy podejrzewali , że będzie miał garb , jak jego ojciec i szybko umrze. Wmówiono mu chorobę, przez co Colin praktycznie nie wychodził z łóżka. Colin był równie samolubny i kapryśny jak Mary. Przyzwyczajono go do tego , że zawsze ma wszystko , czego zapragnie , i każdy mu usługuje .
Tak naprawdę Colin był bardzo samotny i przestraszony. Wszyscy szeptali o jego garbie i śmierci , więc i on w to uwierzył.

Dick Sowerby był bratem Marthy . Miał 12 lat . Był pogodnym i uczynnym chłopcem. Zawsze uśmiechnięty i pomocny.
Był schludnie ubrany , miał zadarty nosek i policzki czerwone jak dwa kwiaty maku.

Książka bardzo mi się podobała. Moim zdaniem dzięki niej poznamy świat angielskiej arystokracji w XIX wieku, życie w olbrzymiej rezydencji otoczonej ogrodem. Przygody bohaterów, Mary Lennox, Colina Craven i Dicka Sowerby, są związane z tajemniczym ogrodem, uczą prawdziwej przyjaźni. Książka pokazuje jak pod wpływem przyrody Mary stała się szczęśliwym dzieckiem, osobą sympatyczną i lubianą. Pod wpływem tej zmiany pomaga bardziej nieszczęśliwemu kuzynowi niż sobie. Colin zyskuje miłość ojca, pragnie być zdrowym i silnym chłopcem.
1 5 1
2009-12-05T10:39:41+01:00
Mary Lennox
Dziewczynka urodziła się w Indiach jako córka urzędnika rządowego w koloniach oraz pięknej kobiety. Niestety, rodzice, pochłonięci swoimi sprawami, nie interesował się córką. Pod opieką piastunki Ayah rosła bez miłości. Gdy miała koło 10 lat, jej rodzice zmarli podczasz epidemii cholery. Sierotą zaopiekował się z obowiązku wuj, Archibald Craven, dlatego wysłano ją do Anglii, gzdie zamieszkała w ogromnym, ale smutnym i ponurym domu. Wuj był lordem, człowiekiem bardzo bogatym.
Charakter dziewczynki został niemal zupełnie wypaczony prze złe wychowanie, a właśnie jego brak. Nikt nie nauczył Mary samodzielności, więc była dzieckiem niezaradnym: nie umiała się bawi, nie nawozywała kontaktu z rowieśnikami, nie umiała się nawet uczesać ani ubrać. Można by sądzić, że była leniwa. Dopiero, kiedy warunki zmusiły ją do zmiany stylu życia, okazała się osóbką przedzsiebiorczą. Dziewczynka polubiła pracę ogrodzie, wykazała przy tym dużo zapału i pracowitości.
2009-12-05T10:40:44+01:00
Mary Lennox
mary jest dziesięcioletnią dziewczynką, urodzoną w Indiach. jej ojciec był kapitanem. matka była pięknością, chętnie przebywała w towarzystwie. rodzice nie mieli czasu dla córki, którym zajmowała się hinduska, Ayah.
Colin Craven
colin jest jedynym synem i spadkobiercą pana Archibalda. matka chłopca zmarła. colin jest ładnym chłopcem. zazwyczaj leży w łóżku lub siedzi na fotelu.
dick sowerby
dick to dwunastoletni chłopiec, mieszkający z matką i licznym rodzeństwem w małej chacie na wrzosowisku.
Marta Sowerby
siostra dicka. na dworze jest służącą panią Medlock. mówi to co myśli, poniważ była wychowywana wśród licznego rodzeństwa.
pani medlock
Jest wdową, gospodynią w domu pana cravena.
archibald craven
Jest ojcem colina i wujem mery. ma nieci przygarbione plecy.
Ben
to stary ogrodnik. pracował dla pani Craven. po jej śmierci wciąć, wciąż dogląda ogród.
1 2 1