Potrzebuje wypracowanie na w-f. Na jedną stronkę A4. Na temat;
"Dbałość o prawidłową sylwetkę, kondycję fizyczną i sprawność ogólną organizmów"
Prosze o pomoc, nie mam zielonego pojęcia co napisać i nie kopiować z internetu! Proszę jak najszybciej! Najlepszą wypunktuję, błagam!

2

Odpowiedzi

2009-12-05T12:10:35+01:00
"Dbałość o prawidłową sylwetkę, kondycję fizyczną i sprawność ogólną organizmów"

Dbałość o kondycję fizyczną jest bardzo ważna, jeśli chodzi o zdrowie i o wygląd.
Większość społeczeństwa chce być sprawna fizycznie oraz prowadzić zdrowy tryb życia. U większości przypadków kończy się to jednak tylko na postanowieniu, ale nikt nic nie robi w kierunku działania. Jeśli ktoś osiągnął już prawidłową sylwetkę, musi się odpowiednio odżywiać i jeść regularnie. Oprócz tego najważniejszy jest ruch. Należy uprawiać sporty, nie tylko podczas wychowania fizycznego, ale również po zajęciach szkolnych. Można chodzić na siłownię, na basen, itp. Dzięki temu nasza sprawność fizyczna będzie coraz lepsza. Do osiemnastego roku życia nie powinno się stosować żadnych diet odchudzających. Należy ograniczyć jedzenie zbyt kalorycznych rzeczy, przede wszystkim słodyczy. Ważne jest też to, aby pić dużo płynów, przede wszystkim wody.
Wniosek jest taki, iż jeśli chcesz zadbać o prawidłową sylwetkę, musisz się odpowiednio odżywiać i dużo się ruszać.

(jeśli wydaje się mało, możesz pisać szeroko;) i nie zapomnij o akapitach ;D ) pozdrawiam :)
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T12:18:09+01:00
"Dbałość o prawidłową sylwetkę, kondycję fizyczną i sprawność ogólną organizmów"

Rano kiedy wstajemy z łóżka powinniśmy najpierw przemyć twarz zimną wodą(nie wolno od razu po umyciu wychodzić na dwór). Następnie znaleźć trochę miejsca na gimnastykę. Najlepiej kiedy pomieszczenie jest wywietrzone. Dobrze jest zacząć od ćwiczeń takich jak pompki , przysiady , skłony i skręty. Kiedy już skończymy powinno się zjeść śniadanie. Nie mogą to być jakieś kaszki. Najzdrowsze śniadanie to kanapka z warzywami i serem (np. ser , a na nim ogórek i pomidor posypany szczypiorkiem). Mamy zjedzone śniadanie , więc dostosowujemy ubiór do pogody i możemy iść na spacer chociaż niektórzy wolą uprawiać jogging (poranne bieganie). Kiedy wrócimy do domu możemy odpocząć. Na obiad możemy zjeść ciepłą zupę , a na drugie danie mięso(np. kotlet schabowy) i surówkę(warzywną). Po obiedzie najlepiej pół godziny się zdrzemnąć. Kiedy jesteśmy wypoczęci możemy poczytać książkę(jeśli robi się ciemno trzeba pilnować , aby było odpowiednie światło). Jeśli znudzi nas czytanie książki możemy (jeśli jest to możliwe) pograć pól godzinki na komputerze lub pouczyć się do kartkówki czy sprawdzianu. Przed kolacją można się przewietrzyć - wyjść na dwór(np. jeśli ma się psa można z nim wyjść na spacer). Na kolację można zjeść płatki zbożowe (kolacja powinna być lekka , ponieważ gdy śpimy spalamy mało kalorii). Po kolacji trzeba wziąć ciepły prysznic.
W ciągu dnia możemy robić różne rzeczy - np. jeździć na rowerze , uprawiać jogging , czytać książkę , pójść do koleżanki/kolegi , obejrzeć telewizję lub pograć na komputerze (najwięcej 2 godziny dziennie) , wyjść na spacer , pouczyć się i inne rzeczy , ale trzeba pamiętać , żeby były zdrowe.

(pozdrawiam i stosuj się do poleceń jeśli chcesz być zdrowy)