Wlasnie omawiam na Polskim Kamienie na Szaniec więc mam do napisania coś takiego :
Zredaguj pracę nt.: Ta akcja dywersyjna podobała mi się najbardziej. Minimum 1,5 str A5. Wszystkie za krótkie albo skopiowane z internetu rozwiązania będa natychmiastowo zgłaszane !

Praca ma być o akcji dywersyjnej, która wystąpiła w Kamieniach na Szaniec - Aleksandra Kaminskiego.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T22:06:45+01:00
Chciałbym przedstawić jako akcję dywersyjną bitwę pod Arsenałem, gdzie młodzi luudzie chcą odbić swojego przyjaciela.Ryzykują wszystko, własne życie by pomóc jednej dla nich ważnej osobie.Nie chcieli myśleć co Niemcy robią z Rudym gdy oni bezradnie czekają.Przypomniały im się wszystkie chwile spędzone razem z Rudym.Nie chcieli by trafił na Pawiak, z kórego mógłby już wogóle nie wrócić.Zaczęto obmyślać plan jakby było można odbić ich dzilenego kolegę.Rudy już nie wierzył, że ktoś może jeszcze mu przyjść na pomoc.Alek i Zośka nie liczyli na sławę w śród ludzi liczyło się dla nich życuie kolegi.W końcu stworzyli plan,który był do zrealizowania.Zaczęto strzelać do furgonetki,za wszelką cenę chciano ją zatrzymać.Udało się Rudy po krótkim czasie został przetransportowany do samochody pożyczonego przez jednego z kolegów.Wszystko układało się dobrze do czasu gdy postrzelono Alka.Inni koledzy usiłowali mu pomoc.Po długim czasie walk uratowano Alka i Rudego.Lecz i oni po paru dniach zmarli o tej samej porze.
"Nie skarb jest przyjacielem,lecz przyjaciel skarbem". Myslę że warto mieć takich przyjaciół,którzy by zaryzykowali własnym życiem aby mnie chronić
1 5 1