1.Odczytaj tekst, przekształcając poszczególne zdania tak, aby uniknąć powtórzeń wyrazu KTÓRY. Zastosuj w tym celu imiesłowy przymiotnikowe.

Kamilę otoczył krąg rówieśników, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła się mówić po angielsku z akcentem, który brzmiał brytyjsko. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover, które podziwiała ze statku. Wspominała tekże katedrę w Canterbury, która jest najdłuższym średniowiecznym kościołem w Europie. Wszyscy oglądali zdjęcia, które przyniosła Kamila.

Z góry dzięki :):*

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-05T12:46:38+01:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników, chcących dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła się mówić po angielsku z akcentem, brzmiącym brytyjsko. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover, podziwiając je ze statku. Wspominała tekże katedrę w Canterbury, będącą najdłuższym średniowiecznym kościołem w Europie
. Wszyscy oglądali zdjęcia, przyniesione przez Kamila.
2009-12-05T12:47:58+01:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników, chcący dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że posiadła umiejętność mowy po angielsku z akcentem, brzmiącym po brytujsku. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover, podziwiając je ze statku. Wspominała tekże katedrę w Canterbury, będącą najdłuższym średniowiecznym kościołem w Europie. Wszyscy oglądali zdjęcia, które przyniosła Kamila.
2009-12-05T12:48:55+01:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników chcących dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła się mówić po angielsku z akcentem brzmiącym brytyjsko. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover jak je podziwiała ze statku. Wspominała także katedrę w Canterbury, najdłuższy średniowieczny kościół w Europie. Wszyscy oglądali zdjęcia przyniesione przez Kamilę.