Proszę o opisanie Krakowa i Oświęcima (oddzielnie) pod względem turystycznym. Żeby były tam zawarte miejsca, które można zwiedzić itp. Tylko pod względem turystycznym. Na 2 strony A4 o Krakowie i na 1 strone A4 o Oświęcimiu. Kopie z internetu od razu usuwam !

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T11:04:56+01:00
Kraków

Kraków pełen jest miejsc wartych zgłębienia ich historii i poznania wszelkich kryjących się w nich tajemnic. Co roku miasto to odwiedza znaczna liczba turystów nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Każdy znajdzie tam coś dla siebie ,gdyż jest to miasto o ponad tysiącletniej historii. Możemy podziwiać w nim wspaniałe stare budynki, piękne sukiennice, zamek, czy piękny gotycki Kościół Mariacki. Każdy może przejść się ulicami Starego Miasta i poznać tętniące dzięki nim serce Karkowa.
Wielu ludzi jest zapewne pasjonatami starych wystrojów, architektury i sztuki. Te wszystkie pojęcia możemy podziwiać na Wawelu w zamku królewskim. Dla naszych oczu dostępne są prywatne apartamenty królewskie, wspaniała zbrojownia, czy też reprezentacyjne komnaty królewskie. Na ścianach wiszą cieszące oczy arrasy i piękne obrazy, będące rękodziełami najznamienitszych polskich malarzy.
Przy zamku królewskim możemy również podziwiać smocza jamę, jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych. Legenda mówi ,że to właśnie tam mieszkał znany wszystkim smok wawelski. Teraz wejścia do jamy strzeże wierna kopia smoka wawelskiego, ziejąca prawdziwym ogniem.
Kolejnym obiektem ,który warto zobaczyć są sukiennice. W ich wnętrzu po dwóch stronach rozstawiono kramy sukienne, na których zakupić można wiele ciekawych i pięknych pamiątek, które będą nam przypominały o tym wspaniałym miejscu.
W Krakowie znajduję się jeden z najciekawszych polskich kościołów a mianowicie kościół Mariacki. Posiada on charakterystyczne dwie wieże, jedną niższą od drugiej. Zawiera on wiele ciekawych i wystawnych kaplic , oraz 4 wspaniałe dzwony, które stanowią najstarszy zespól dzwonów średniowiecznych w Polsce. Gdy będziemy w Krakowie możemy wyruszyć niedaleko poza granice miasta ,aby zwiedzić malownicze krajobrazy jurajskie, lub do innych znanych miejsc, takich jak kopalnia soli Wieliczce czy muzeum w Oświęcimiu. Możemy również odwiedzić ziejącą ze wszystkich zakątków historią wspaniałą dzielnicę Krakowa Kazimierz.

Oświęcim

Oświęcim jest miastem , które ma nam wiele do zaoferowania. Najczęściej odwiedzane obiekty turystyczne to Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, zamek oświęcimski, centrum Starego Miasta z zabytkowymi kamienicami, Pałac Ślubów, synagoga Chewra Lomdei Misznajot, czy też kościół pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z kaplicą św. Jacka z pierwszej połowy XIV wieku.
Zamek oświęcimski został w zniesiony w średniowieczu na wzgórzu, które w czasach pogańskich miało być miejscem kultowymi do dziś cieszy nasze oczy. Na jego terenie możemy zobaczyć resztki murów obronnych, a pod samym zamkiem tunele ,które niegdyś pełniły funkcję schronu przeciwlotniczego. Stanowi on dobry przykład powiązania architektury obronnej z miastem.
Pałac ślubów został wybudowany w latach 1903-1912 przez dr Antoniego Ślosarczyka jako dom mieszkalny. Willa o historyzujących cechach stylowych, z przewagą elementów neorenesansowych i neobarokowych, z bogactwem dekoracji mansardowych okien i ryzalitem stylizowanym na wieżyczkę. Obecnie siedziba Rady Miasta Oświęcim i Urzędu Stanu Cywilnego.
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zostało utworzone 2 lipca 1947 roku ustawą polskiego Sejmu i obejmuje obszar dwóch zachowanych części obozu Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Muzeum obejmuje obszar 191 hektarów, z czego na Auschwitz I przypada 20 ha, a na Auschwitz II Birkenau 171 ha. W 1962 roku wyznaczona została strefa ochronna dla terenów muzealnych w Brzezince, a w 1977 roku strefa taka została ustalona dla terenów muzealnych w Oświęcimiu. Obie strefy zostały zaktualizowane w 1999 roku na mocy sejmowej ustawy o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady. Głównym założeniem przy wyznaczaniu stref ochronnych było zachowanie autentycznego kontekstu Miejsca Pamięci i zapewnienie mu niezbędnej ochrony. W granicach Muzeum znajdują się poobozowe obiekty i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów, kilkanaście kilometrów obozowego ogrodzenia i dróg wewnętrznych oraz rampa kolejowa (w Birkenau).

Mam nadzieję ,że to pomogło ;*
2 3 2