Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T13:04:07+01:00
Tematem mojego referatu będzie " Dlaczego nie powinniśmy palić papierosów"
W naszych czasach bardzo istotne jest to , aby młodzież wiedziała co wolno , a czego nie należy robić. Palenie tytoniu nie tylko dla ludzi do 18 roku życia jest zagrożeniem. Moim zdaniem sprzedaż papierosów powinna być zakazana osobą w każdym wieku.
Związki chemiczne zawarte w tytoniu są groźne dla naszego zdrowia. Zagrażają płucom które dla naszego organizmu są ważnymi organami. Papierosy mogą wyżreć dziurę w płucach i zwiększyć ryzyko zachorowań na raka.
Palenie jest groźne dla kobiet w ciąży. Dziecko rozwijające się w brzuchu mamy jest bardzo wrażliwe na wszelkie substancje chemiczne. Dym papierosowy dostający się przez płuca do łona matki może wpłynąć na prawidłowy rozwój dziecka.
Temat referatu był bardzo ciekawy i godny poświęcenia mu uwagi.Nie napisałaś/ eś na ile ma być ten referat , mam nadzieje że troche pomogłam :P :)
Jak można prosić o najj ;P
2009-12-05T13:04:53+01:00
Alkohol wpływa destabilizująco na działanie ośrodkowego układu nerwowego. Po alkoholu jesteśmy pijani i tak samo, jak nie powinniśmy prowadzić samochodu, nie powinniśmy również nurkować. Powodem jest możliwość nieświadomego zrobienia krzywdy sobie i swojemu partnerowi. Jest jednak coś, co odróżnia nurkowanie od prowadzenia samochodu. Piwko, kawka, papierosek... Dlaczego nie?Podczas nurkowania alkohol jest niebezpieczny nie tylko z powodu wpływu na ośrodkowy układ nerwowy, ale zwiększa również ryzyko wystąpienia objawów choroby ciśnieniowej. Tak więc nurkując pod wpływem alkoholu ryzykujemy jeszcze bardziej niż prowadząc samochód. Dlaczego? Ponieważ alkohol działa na organizm ludzki odwadniająco, i to bardzo. A jak wiemy, odwodnienie w znaczący sposób zwiększa ryzyko wystąpienia choroby ciśnieniowej. Z tego też powodu nie należy nurkować na kacu - rzadko kiedy jesteśmy bardziej odwodnieni niż "dzień później", nie mówiąc o ogromnym ryzyku wystąpienia wymiotów, które pod wodą mogą skończyć się tragicznie. Ponadto alkohol powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych a co za tym idzie zwiększony przepływ krwi w skórze i tkankach podskórnych, potęgując proces wychłodzenia, co jest szczególnie dokuczliwe w mokrym skafandrze, ale nie tylko.

Papierosy. Kiedyś, razem z kolegami, udało nam się ukuć dwie teorie mówiące, że palenie papierosów jest dobre dla nurków: ponieważ organizm palacza jest przyzwyczajony do większego stężenia dwutlenku węgla, palący mogą zużywać mniej czynnika oddechowego i ze względu na większą ilość sulfaktantu w tkance płucnej, są oni odporniejsi na tlenowe zatrucie płucne. To oczywiście są wierutne bzdury, które można traktować co najwyżej humorystycznie (co było z resztą naszą intencją). Tak naprawdę palacze narażają się pod wodą na ryzyko wystąpienia urazu ciśnieniowego płuc, podobnie jak astmatycy. Dlaczego? Między innymi ze względu na wspomnianą zwiększoną ilość sulfaktantu, która może powodować więzienie powietrza w pęcherzykach płucnych i spowalniać jego wydostawanie się na zewnątrz podczas wynurzania. Może się to skończyć na niegroźnych mikro urazach, ale w skrajnych wypadkach może być również bardzo poważne w skutkach. Ponadto wydolność układu oddechowego palacza jest zawsze dużo mniejsza, niż zdrowego człowieka, ze względu na mniejsze światło oskrzelików oddechowych i zanieczyszczenie samych pęcherzyków płucnych.Tak pokrótce przedstawia się sprawa szkodliwości niektórych substancji, które w mniejszym lub większym stopniu towarzyszą naszemu codziennemu życiu, a które w nurkowaniu stają się realnym zagrożeniem. Mam nadzieję, że to, co napisałem powyżej sprawi, że będziecie zwracać większą uwagę na to, co spożywacie przed wejściem do wody i zachęci was do dalszego zgłębiania tajników medycyny nurkowej".

Sprawa z narkotykami (czy generalnie lekami psychotropowymi) jest trochę bardziej skomplikowana. One również działają na ośrodkowy układ nerwowy, co podczas nurkowania nie jest wskazane (delikatnie mówiąc), lecz oprócz tego w większości przypadków oddziaływają również bardzo mocno na autonomiczny układ nerwowy, odpowiedzialny za większość naszych funkcji życiowych. Autonomiczny układ nerwowy odpowiedzialny jest między innymi za tętno i ciśnienie krwi. Nie wdając się w zawiłości natury fizjologicznej, reaguje on na stężenie w organizmie pewnych substancji chemicznych (takich jak adrenalina i noradrenalina) i odpowiednio "reguluje parametry" pracy układu krwionośnego. Zażywając środki psychotropowe dostarczamy do organizmu substancje chemiczne o bardzo podobnych właściwościach, co powoduje niewłaściwą "regulację". W warunkach wysokiego ciśnienia może to prowadzić do bardzo poważnych komplikacji w funkcjonowaniu organizmu. Należy pamiętać, że do leków psychotropowych zalicza się również popularne "wspomagacze", takie jak Prozac, czy Valium. Wiele substancji chemicznych zachowuje się w ludzkim organizmie inaczej, jeżeli poddany jest on działaniu wysokiego ciśnienia, tak więc zażywając jakiekolwiek leki, należy skonsultować z lekarzem medycyny nurkowej, czy nie są one przeciwwskazaniem do uprawiania nurkowania.

To wszystko skraca zycie.Przysłowie kto pali i pije ten krotko zyje;)
1 5 1
2009-12-05T13:14:18+01:00
Temat mojego referatu będzie związany z narkotykami.
Według mnie nie powinniśmy ich używać ponieważ jeśli wpadniemy w nauk to stracimy kontrole nad sobą. Osoby uzależnione sięgają po narkotyki, kiedy wcale nie zamierzały tego robić, biorą więcej, niż planowały albo używają narkotyków, z którymi nie chciały mieć nic do czynienia. Pod wpływem środków odurzających mogą podejmować działania, których się po sobie nie spodziewały. Potrzeba narkotyku u młodych ludzi przychodzi i mija, przychodzi i mija, przychodzi i mija. Jest to automatyczne. Po przekroczeniu granicy nałogu, wystarcza dowolny środek zmieniający stany psychiczne. Uzależnienie od jednego środka prowadzi do uzależnienia od innego. Jeśli ktoś regularnie używa dwóch narkotyków, uzależnia się od dwóch lub nawet większej ilości substancji. Szczególnie wśród nastolatków rzadko się zdarza spotkać kogoś uzależnionego tylko od alkoholu, tylko od marihuany, tylko od kokainy, tylko od heroiny lub od innych substancji. Więc używanie narkotyków jest bardzo złe dla naszego życia.

jak możesz daj naj :))
2 3 2