Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-05T13:34:08+01:00
"KLASÓWKA"

Jak zwykle zadowolona przychodzę na lekcje języka polskiego, a tu ku mojemu zdziwieniu polonistka rozdaje kartki i karze nam pisać klasówkę. Strach zjeżył mi na głowie ,serce bilo jak młot, nogi trzęsły mi się pod ławką jak galareta, oblały mnie zimne poty.Raz było mi gorąco raz zimno. czułam ze mam pustek w głowie. blada jak ściana z łzami w oczach czekałam aż nauczycielka w końcu napisze tematy sekundy zamieniały się wieczność wydawało mi się ze czas stanął. Gdy zobaczyłam jakie są tematy odetknełam z ulga bo były bardzo proste po prostu kamień spadł mi z serca. Zaczęłam pisać a mialam tyle pomysłów ze nie wiedziałam, który wybrać. Zadowolona pisałam aż mnie ręka rozbolała.Gdy skończyłam wybiegłam z klasy i uradowana zaczęłam skakać po korytarzu jak opętana. Wszyscy dziwnie mi się przyglądali ale ja się tym nie przejmowałam,chciałam ogłosić całemu światu jaka jestem szczeliwa. Z tej radości aż mnie rozbolał brzuch i miałam czkawkę ;DDDDDD
1 2 1
2009-12-05T13:55:14+01:00
Przed każdą klasówką towarzyszą nam różne uczucia,na kóre nie mamy najmniejszego wpływu. Każdy reaguje na nie w idywidualny sposób, ale najczęstszym uczuciem jest napewno
- strach - Każdorazowo obawiam się, że zapomnę treści, którą cały dzień powtarzałam. Czuje wtedy,że ręce mi się pocą, serce szybciej bije, a nogi są jak z waty.
Czuje, że zapomnę wszystkiego, pomimo tego, iż wiem, że bardzo dobrze się przygotowywałam. Wszystko mi się ze sobą miesza podczas powtarzania treści, oddech jest szybszy, można także zauważyć drżenie rąk i zimny pot oblewający moje ciało.Mój stres związany jest z atmosferą napięcia panującą w klasie.
ponadtto odczuwam ból głowy, czuje się przygnebiona, nie potrafię się skupić Pozytywnym uczuciem w moim przypadku jest wielkie uczucie ulgi i lekkości, kiedy kartkówka dobiegnie końca, a ja wiem, że odpowiedziałam dobrze na pytania .
Każda kartkówka jest pasmem strachu,stresu, ,, duchowej ciężkości'' , ucisku w brzuchu , ciągłej potrzeby powtarzania materiału, przy której zawsze występują u mnie luki w pamięci , lecz po każdej dobrze napisanej, odczuwam radość, lekkość i jestem gotowa na przyswajanie nowszych partii materiału, już z większym spokojem niż dotychczas.
2009-12-05T15:24:21+01:00
Tuż przed klasówką oblewa mnie zimny pot, ręcę trzęsą się niemiłosiernie a w głowie istna pustka.Gdy pani podaje kartki mam ochotę uciec stamtąd jak najdalej lub po prostu zapaść się pod ziemię. Brzuch zaczyna mnie bardzo boleć, nie wiem co mam robić.