Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-05T14:02:02+01:00
Czy człowiek rzeczywiście zgubił się, zatracił prawdziwy sens życia, czy po prostu się zmienił? W dalszej części postaram się odpowiedzieć na to pytanie.
Po pierwsze, człowiek na pewno się zmienił. W każdej epoce co innego jest ważne. W jednej zwraca się uwagę na te, a w drugiej na inne cechy, czy prawdy. W dawnych czasach życie było inne niż teraz, choćby ze względu na wynalazki.
Po drugie, ludzie w dzisiejszych czasach ludzie nie znają sensu życia. Nie wiedzą, że aby żyć pięknie, należy pomagać innym, akceptować to, jacy są. Nie zwracają na takie rzeczy uwagi, wolą być samolubni i chcą dobra swojego. Gromadzą rzeczy materialne, nie umieją się z nikim dzielić. Przez to szerzy się rasizm, agresja, czy przemoc.
Następnie chcę dodać, że ludzie są materialistami. Liczą się dla nich tylko pieniądze. Każdy z nich chce mieć najlepszy samochód, piękny dom. A gdzie rodzina, przyjaciele? Bez takich ludzi życie nie jest możliwe. Zawsze potrzebuje się kogoś, by mieć z kim porozmawiać. Niestety, teraz takie wartości teraz schodzą na drugi plan.
Kolejnym argumentem jest szacunek. Ludzie nie wiedzą, że należy być życzliwym wobec innych, szczególnie wobec ludzi starszych. Należy tolerować odmienność ras, wyznań poglądów. Ludzie muszą być wolni i mieć prawo do własnych przekonań.
Reasumując, człowiek w dzisiejszych czasach po prostu zatracił prawdziwy sens życia. Nie wie, jak postępować, by godnie żyć. Należy to jak najszybciej zmienić, choćby nie przywiązując się do dóbr materialnych.


krótkie troche, sorry. ;d