Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T14:02:48+01:00
Głównym bohaterem noweli H. Sienkiewicza pt ,,Latarnik'' jest 70. letni mężczyzna. Polak, który większość swojego życia spędził tułając się po świecie w poszukiwaniu pracy, gdyż poprzednie zajęcia nie przynosiły oczekiwanego efektu, bo prześladował go pech. Skawiński jest niebieskookim człowiekiem o białych włosach i opalonej twarzy. Poruszając się, przyjmował postawę żołnierza. Bohater noweli był bardzo pracowitym człowiekiem o czym świadczy ilość wykonywanych przez niego zawodów. Mimo wielu nieszczęść jakie go spotkały, wykazał się wytrwałością, odpornością psychiczną. Nigdy nie tracił nadziei na odmianę losu.
Jako latarnik był pracowity, uczciwy, sumiennie wykonywał swoje obowiązki. Podczas pobytu na wyspie zaznał spokoju ducha i odpoczynku. Był bardzo życzliwie nastawiony do otoczenia. lubił przyrodę, karmił ptaki, codziennie wpatrywał się w morze.
Uważam że Skawiński powinien być wzorem do naśladowania ze względu na silna wolę i upór psychiczny.

Mam nadzieję że pomogłam. Za tą pracę dostałam 4. Praca jest mojego autorstwa. W necie możesz znaleźć podobne prace jednak nie takie same.
2009-12-05T14:07:27+01:00
Główny bohater lektury nazywał się Józef Skawiński, który pochodził z Polski. Był on starym niemającym domu ani rodziny podróżnikiem. Później staje się latarnikiem.
Był to człowiek prosty,niewyksztaucony. Posiadał jednak wiele mądrości płynącej z jego życiowego doświadczenia.
Z natury był spokojnym, łagodnym, zrównoważonym człowiekiem, który z pogodą ducha przyjmował to, co mu przyniusł los.
Był także pracowity i ambitny- ponieważ podejmował każdą pracę, mimo, iż nie musiał,
uczciwy- nikogo nie okłamywał, był szczery i prawdomówny. Jednakże był też samotny- nie miał ani rodziny ani przyjaciół,
zaradny-radził sobie w nawet najgorszych sytuacjach
sumienny-dokładnie wykonywał swoje obowiązki, mimo, że go nikt nie sprawdzał,
ciekawy świata- dużo podróżował, poznając go,
dobry i szlachetny- pomagał biednym i potrzebującym,
niezłomny- mimo wielu nieszczęść rodził sobie i zawsze wychodził na prostą.