Napisz przemówienie do jednego z tematów:
1) W obronie antygony i praw naturalnych,
2) Trzeba bronić ludzi pokoju Kreona i praw stworzonych przez człowieka,
3) Prawa naturalne i stworzone przez człowieka - trudno dokonać wyboru,
4) Współczesny człowiek wobec praw boskich i pisanych przez człowiek.

Ważne!!!! Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuje.!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T14:21:58+01:00
MIESZKAŃCY TEB!
ZEBRALIŚMY SIĘ TU PO TO,BY WALCZYĆ Z NIESPRAWIEDLIWYM WYROKIEM KREONA PRZECIWKO KOBIECIE SPRZECIWIAJĄCEJ SIĘ JEGO SUROWEJ WOLI.ZAMIERZAM UDOWODNIĆ,IŻ TA KOBIETA NIE ZASŁUŻYŁA SOBIE NA TAK SUROWY WYROK,PONIEWAŻ KIEROWAŁA SIĘ ŚWIĘTYMI PRAWAMI BOGÓW,KTÓRYCH NIE WOLNO LEKCEWAŻYĆ!
STAWIAŁA WYŻEJ PRZYKAZANIA BOŻĘ,A LEKCEWAŻYŁA ROZKAZY ZŁEGO KRÓLA.OŚWIADCZYŁA WŁADCY,ŻE ŚWIADOMIE WYBIERA ŚMIERĆ.WOLI JĄ OD POZOSTAWIENIA CIAŁA BRATA BEZ POCHÓWKU! NIE MOŻEMY POZWOLIĆ,BY SKAZANĄ TĘ KOBIETĘ NA ŚMIERĆ TYLKO DLATEGO,ŻE PONAD WSZYSTKO KOCHAŁA BRATA! CAŁĄ SWOJĄ WINĘ ZRZUCIŁA NA SIEBIE.ODRZUCIŁA POMOC SWOJEJ MŁODSZEJ SIOSTRY ISMENY I POSTAWIŁA NA SWOIM.
WEŻMY POD UWAGĘ TO, ŻE ANTYGONA NIE ZWAŻAŁA NA TO CO KRÓL ZADECYDUJE O JEJ DALSZYM LOSIE.KIEROWAŁA SIĘ SERCEM I SUMIENIEM. NIE BAŁA SIĘ ŚMIERCI,KTÓRA NA NIĄ CZEKAŁA.WIEDZIAŁA,ŻE ROBI DOBRZE I PO DRUGIEJ STRONIE ŚWIATA ZOSTANIE JEJ TO WYNAGRODZONE.NIE POZWÓLMY,ABY WYGRAŁA ZŁÓŚĆ,GNIEW I DUMA KRÓLA! TO,ŻE KREON JEST WŁADCĄ NIE MUSI KARAĆ ŚMIERCIĄ CZYNÓW LUDU.PRZECIEŻ ANTYGONA NIE CHCIAŁA ZEPSUĆ AUTORYTETU KRÓLOWI,ANI GO W ŻADEN SPOSÓB OBRAZIĆ.PRAGNĘŁA TYLKO UCZCIĆ I TAK JUŻ ZHAŃBIONEGO BRATA.WKOŃCU BYŁĄ JEGO SIOSTRĄ RODZONĄ I MIAŁA DO TEGO PRAWO.
NA KONIEC,DRODZY SŁUCHACZE CHCIAŁAM DODAĆ IŻ ANTYGONA KIEROWAŁA SIĘ W SWOIM POSTEPOWANIU ZASADĄ"WSPÓŁKOCHAĆ PRZYSZŁAM ,NIE WSPÓŁNIENAWIDZIĆ".WEŻMY TO POD UWAGĘ,ŻE NIE KAŻDY Z NAS BYŁBY W STANIE POŚWIĘCIĆ SWOJE ŻYCIE ZA DRUGIEGO CZŁOWIEKA.
DZIĘKUJĘ ZA WYSŁUCHANIE