1. Opisz Dicka z książki pt. "Tajemniczy Ogród"

Kim był Dick ?
Ile miał lat ?
Jak wyglądał ?
Jak się ubierał ?
Jak zachowywał się wobec przyrody, natury ?
Jaki był dla zwierząt ?
Dick - Ogrodnik.
Jaki był dla innych ludzi ?
Jak oceniasz Dicka ?

----------------------------------------------------------------------------------------------
To ma byc wypracowanie, w którym trzeba uwzględnic te pytania. Ma zając jedną stronę tak gdzieś. No i trzeba swoimi słowami :) Proszę o pomoc...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T14:51:07+01:00
Dick był chłopcem, który zaprzyjaźnił się z Mary. Był mniej więcej w wieku Mary, czyli miał około 11 lat. Był średniego wzrostu, miał krótkie jasne włosy. Ubierał się normalnie jak na tamte czasy, tak jak chłopiec w jego wieku. Bardzo kochał przyrodę i naturę, bardzo lubił sie nią opiekować. Dużo czasu (po tym jak już odkryli Tajemniczy Ogród) spędzał z Mary w ogrodzie. Sadzili kwiaty, wyrywali chwasty i przekopywali ziemię.
Tak jak i przyrodę, kochał zwierzęta. Czasami siedział pod drzewem w trawie i słuchał śpiewu ptaków. Potrafił rozpoznać gatunek ptaka, po jego śpiewie.
Chłopiec był przyjazny dla innych ludzi, szybko zaprzyjaźnił się z Mary i polubił ją. Odnosił się z szacunkiem do innych osób, nie przezywał nikogo, był dzieckiem dobrze wychowanym i sympatycznym.
Według mnie Dick jest najbardziej pozytywną postacią w książce F.E.H. Burnett "Tajemniczy Ogród". Myślę, że chciałabym mieć takiego przyjaciela jakim był Dick dla Mary.
43 4 43
jego włosy są raczej rude xd
a to było w 2009 D: