Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T15:21:08+01:00
Pewnego razu rzyjaciele nie zastali Zenka na wyspie. Wszyscy rozważali ewentualne przyczyny nieobecności chłopaka i obawiali
sie zemsty Wiktora.
Po dłuzszej chwili postanowili wyruszyc do sklepu przy szosie z nadzieją, ze po drodze znajda kolegę. Zeszli z szosy w dół, nagle cos zaszelesciło i z zywopłotu wyłonił się Zenek <...> Po dłuzszej chwili milczenia udali się do sklepu. Pózniej siedząc na ławeczce przed sklepem zobaczyli nadjechał woz konny z dzieckiem a zaraz potem głosny ciągnik kon bardzo sie spłoszył a Zenek błyskawicznie wyruszył za powozem nie patrzac na to, ze auto jechało wprost na niego.Zenek wskoczył do wozu i spowolnił konia szybko skrecajac w prawo.
Już po chwili matka była przy wozie, wzieła dziecko i serdecznie podziękowała Zenkowi. Wszyscy byli zachwyceni wyczynem chłopaka nawet chcieli go podać do gazety lecz on sie nie zgodził.
2009-12-05T20:13:42+01:00
Rozdział "Radość i Cień"

Kiedy Julek i Marian chcieli pojechać rowerami do Strykowa, by odnaleźć wujka Zenka, okazało się, że Antek Majewski może pożcyzyczyć rower dopiero pojutrze i chciał za to 10 zł. Mały Edzio Grzesik chciał za pożyczenie roweru 2 znaczki chińskie i jeden Izraela, ale i on mógł pożyczyć rower dopiero na zajutrz. Po naradzie dzieci postanowiły, że uzbierają 10 zł i oddadzą 2 znaczki chińskie za pożyczenie rowerów. Julek i Marian chcieli, żeby Zenek na te pare dni nocował u ich babci, ale okazało się, że nie mogą. Zrobili mu szałas na wyspie. Na drugi dzień dzieci poszły na wypę do Zenka i postanowiły zrobić ucztę na wyspie. Każdy z dzieci przyniół coś ze sobą. Przy obiedzie Ula zaczęła zwracać uwagę na Zenka.