Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T21:21:37+01:00
Niektórzy młodsi ludzie poświęcenie dla ojczyzny - patriotyzm traktują z brakiem szacunku a czasam nawet nasmiewają sie z tych ludzi którzy kochają swój kraj i są gotowi oddac życie za dobrą szczęsliwa i sprwiedliwa polske !...
Dzisiejszy patriotyzm objawia się szacunkiem dla godła, hymnu, języka polskiego i historii. Szacunek do języka w obecnych czasach jest bardzo ważny. Wielu młodych ludzi okalecza język polski poprzez wtrącanie do niego obcych wyrazów, pochodzących z innego języka, najczęściej z angielskiego. Również używanie wulgaryzmów jest „strasznym ciosem” dla języka ojczystego. Przejawem patriotyzmu jest także szanowanie polskiej kultury i tradycji. Jeśli chcemy zostać patriotami, nie powinniśmy naśmiewać się ze sposobu obchodzenia różnych ważnych świąt czy zabaw regionalnych.
Kiedy panowała wojna ludzie oddawali życie za ojczyzne a teraz pewnie nie znalazło by się zbyt wielu śmiałków do takiego czynu . Uważam, że młodzi ludzie, którzy nie szanują swojej ojczyzny, są po prostu żałośni. Ale winę za to ponoszą nie tylko oni, lecz również ich rodzice, którzy często są tak zabiegani, że nie mają czasu wpajać swym pociechom prawd związanych z miłością do ojczyzny. Powinniśmy byc wierni polsce naszym barwom i hymnowi narodowemu ... Mam nadzieję, że obywatele naszego kraju, choć w tym stopniu potrafią okazać swój patriotyzm i szacunek dla historii państwa polskiego .
1 5 1