Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-05T16:12:06+01:00
Na całym świecie, ok. 38 milionów ludzi jest zarażonych wirusem HIV. Codziennie zaraża się ok. 16 tysięcy osób. w Polsce 12-50 tys. chorych.
1 grudnia jest Światowym Dniem walki z AIDS, który jest organizowany przez Światową Organizację Zdrowia. Obchodzimy go od 1988 roku. W ramach przedsięwzięcia, co roku organizowane akcje mają na celu uświadomić ludzi o zagrożeniach, skutkach HIV / AIDS , oraz poszerzyć wiedzę o nich. Do akcji włączone są również media. W wielu telewizjach obejrzeć można tak zwany 'Staying Alive', a uczestniczy na znak solidarności ubierają czerwone chusty.
Ludzie powinni wiedzieć, że narządy rozrodcze kobiet i mężczyzn, wg. wielu osób bardzo się różnią, lecz tak na prawdę, wcale tak nie jest. Mają wiele cech wspólnych. HIV przenoszony jest drogą płciową, poprzez kontakt płciowy - stosunek. Zawsze należy wiedzieć, z kim uprawia się seks. Ustrzec nas od HIV może rodzina, w której zdrada jest niemożliwa.
3 3 3
2009-12-05T17:00:27+01:00
Problem zakażenia wirusem HIV dotyczy ok. 33 milionów ludzi na całym świecie. W Polsce problem ten dotyczy ponad 12 tysięcy osób. Sposób jak i łatwość zarażenia się nie pozostawia tu żadnych wątpliwości, jednak nowością jest to, iż istnieje możliwość zbadania czy dana osoba jest odporna na zakażenie HIV" - mówi prezes laboratorium testDNA Marcin Jaworek.
Światowy Dzień AIDS obchodzimy od 1988 roku. Inicjatorem jego ustanowienia jest Światowa Organizacja Zdrowia. W ramach przedsięwzięcia co roku organizowane akcje mające na celu uświadomienie zagrożenia i poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają Czerwoną wstążkę.Warto pamiętać, że według oficjalnych danych od roku 2001 w Polsce zaobserwować można nagły wzrost przekazywania wirusa drogą kontaktów HETEROSEKSUALNYCH! Obecnie stanowią one ok.70% wszystkich zakażeń. Najwięcej zakażeń wirusem HIV odnotowuje się w województwach dolnośląskim i warmińsko-mazurskim.
1 5 1