Proszzzzzzze :* Napisz list do Małego księcia z zaproszeniem do ponwnego odwiedzenia ziemi.Uzasadnij w swojej wypowiedzi,ze warto poznawać ludzi.Podaj odpowiednie argumenty.Blagam o pomoc nie wiem jak sie za to zabrac praca na 1,5 strony takiej jak w zeszycie , i prosze o pisanie wyrazów zgodnie z ortografią ik wstawieć tam znaki interpunkcyjn e jak powinny być ,bo za to zawsze mam obnizoną punktacje.Wiem że jaest tu dużo mądrych wiec powinniście sobie pporadzic najlepszego wynagrodze .<acha i jeszcze żeby było na poziomie 1 gim> DZIEKI :**

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T19:26:10+01:00
Drogi Mały Książę !
Witaj. Jestem uczennicą gimnazjum, nazywam się ..... i mam ..... lat. Mieszkam na Ziemi.
Piszę do Ciebie, ponieważ chciałabym zaprosić Cię do ponownego przyjazdu na Ziemię i obawiam się, co mogłeś sobie pomyśleć o ludziach mieszkających na mojej planecie. Wiem, że podczas swojej podróży spotkałeś wiele osób. Niektóre z nich mogły Cię bardzo rozczarować. Z pewnością nie byli to ludzi idealni. Czy to dlatego nie odwiedziłeś ponownie Ziemi? Uważam, że po prostu nie miałeś wtedy szczęścia do ludzi. Na Ziemi było i nadal jest wiele dobrych, zasługujących na podziw dorosłych. Na podstawie kilku spotkanych, nie powinieneś osądzać wszystkich zbyt pochopnie. Żałuję, że nie mogłeś zostać u nas dłużej, wtedy na pewno zdążyłbyś poznać wiele wspaniałych osób. Rozumiem jednak to, że postanowiłeś wrócić do siebie, dlatego postaram się przybliżyć CI tych dorosłych listownie. Mam nadzieję, że to zachęci Cię do przyjazdu.
Jednym z nich będzie Jan Paweł II, a właściwie Karol Wojtyła. Był to niezwykle dobry człowiek. Został wybrany na papieża. Podczas swojej pontyfikatu uczynił wiele dobrego na rzecz innych. Starał się pomagać każdemu.
Na podziw zasługuje także Jerzy Owsiak, który co rok organizuje Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zbiera wówczas pieniądze dla chorych dzieci. Robi wszystko, aby one były w tym szczególnym czasie szczęśliwe. Takie działanie nie są łatwe tym bardziej zasługują na uznanie.
Uwierz, istnieją dobrzy ludzi. Warto ich poznać. Mam nadzieję, że dzięki mojemu listowi to zrozumiesz i niedługo nas odwiedzisz. Czekamy na Ciebie!
Przesyłam pozdrowienia.

PS: pamiętaj, że w liście, na samym początku, po prawej stronie, u góry musisz umieścić miejsce i datę napisania listu. Tekst "przesyłam pozdrowienia" i twój podpis umieść na końcu listu po prawej stronie.
13 4 13