Odpowiedzi

2009-12-05T16:08:09+01:00
Żółwi nie sposób pomylić z innymi zwierzętami: mają ciało okryte pancerzem kostnym oraz płytkami rogowymi. Część grzbietowa nazywana jest karapaksem a brzuszna plastronem. W pancerzu są dwa otwory: pierwszy na głowę i przednie łapy, a drugi na ogon i tylne łapy. Ta zbroja tworzy bezpieczne schronienie, dzięki czemu żółwie nie mają potrzeby szybkiego poruszania się.
Większość żółwi zamieszkuje ciepłe rejony naszego globu. Niektóre żółwie, żyjące w chłodniejszych klimtach, zapadają w sen na okres zimowy. Największym żółwiem lądowym jest żółw olbrzymi, osiągający długość nawet półtora metra.
Żółwie żywią się głównie roślinami, lecz czasem spożywają również pokarm zwierzęcy. Żółwie nie posiadają zębów, tylko płytkę rogową umożliwiającą odgryzanie kawałków pokarm
1 5 1
2009-12-05T16:10:03+01:00
Century-long life may
residence-everywhere
physique-nice
food-plants, weeds, herbs
2009-12-05T16:12:32+01:00
Wiek-chodowany w domu około 20 lat na wolności <zależy w jakich warunkach> nawet 100lat zadarzało się że 150lat

Miejsce zamieszkania -Strefa ciepła i umiarkowana wszystkich kontynentów oprócz Australii i Nowej Gwinei

Budowa ciała -Ich wspólną cechą są grube, słupowate kończyny o zrośniętych palcach zakończone pazurami. Karapaks < to grzbietowa części szkieletu zewnętrznego albo skorupa niektórych zwierząt>u większości tych żółwi jest skostniały i wysoko wysklepiony. Z powodu ciężkiego pancerza nie mogą się szybko poruszać.

Pozywienie - Żywią się przede wszystkim różnymi roślinami, w tym kwiatami, soczystymi owocami, a nawet kaktusami. Zjadają też drobne zwierzęta jak dżdżownice, ślimaki, owady, czasem padlinę.

Prosze i licze na najlepsza odpowiedz