"Szatan z siódmej klasy"
przedstaw zwięźle według planu przebieg głównego wątku:
1.List z Bejgoły - tajemnicze drzwi.
2.Zaproszenie Adasia do dworu - pomoc w rozwiązaniu zagadki.
3.Tajemniczy napastnik.
4.Penetracja strychu - odkrycie pamiętnika.
5.Wizyta "malarza".
6.Zaszyfrowana wskazówka we francuskim liście.
7.Uwięzienie Adasia i odnalezienie Francuza.
8.Odzyskanie wolności - pomoc harcerzy.
9.Odnalezienie zaginionych drzwi na plebanii.
10.Informacja o skarbie - napis na drzwiach i ukryty w wodzie.
11.Podstęp Adasia.
12.Aresztowanie bandytów.
13.Rozwiązanie zagadki i wydobycie skarbu.

Pilne na jutro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pomóżcie

1

Odpowiedzi

2009-06-08T17:57:05+02:00
Profesor Gąsowski widząc niezwykłe zdolności swojego ucznia postanawia poprosić go o pomoc w rozwikłaniu zagadki gnębiącej jego brata. W starym domu matematyka, Iwa Gąsowskiego, pojawił się dziwny Francuz. Chciał on kupić posiadłość. Brat profesora nie zgodził się na sprzedaż. Od tego czasu rodzinę Gąsowskich okradziono już dwa razy. Za każdym razem kradziono drzwi. W związku z tym profesor prosi Adasia, aby pojechał razem z nim do Bejgoły. Na początku chłopiec ma wątpliwości, ale po poznaniu bratanicy profesora, Wandy, rozwiewają się one.
Po przyjeździe do Bejgoły Adam poznaje rodzinę profesora Gąsowskiego i od razy zabiera się do obejrzenia domu i okolicy. Rozpytuje domowników o okolice, sąsiadów i ostatnie wydarzenia.Podczas spaceru po parku Wanda i Adam zauważają skradający się cień. Jakiś człowiek obserwuje dom z ukrycia. Adam postanawia go schwytać. Zostaje jednak ogłuszony.
Gdy tylko poczuł się lepiej Adam postanawia poznać historię domu. W tym celu organizuje wyprawę na strych. Na strychu, w kufrze znajdują stare księgi. W nocy jest ulewa i woda zalewa piwnicę. Adasiowi udaje się wezwać na pomoc obozujących nad jeziorem harcerzy. Okazuje się, że są to jego szkolni koledzyOkazuje się, że autorem listu jest ten sam francuski oficer. Treść listu jest bardzo ciekawa.
Osobą, która przyszła po list jest podejrzany malarz. Adaś śledzi go i trafia do jego kryjówki. Okazuje się, że malarz ma wspólników. Adaś zostaje przez nich schwytany i zamknięty w piwnicyNastępnego dnia w domu Gąsowskich zjawia się podejrzany malarz. Nie zna się na sztuce i interesują go tylko drzwi.Jedną z nich jest pamiętnik księdza Jana Koszyczka. Opisana w nim jest historia francuskiego oficera armii napoleońskiej i jego adiutanta.Ksiądz opowiada im o tym, że kiedyś do kościoła przyniesiono rannego na drzwiach. Drzwi te wyjęto z małego domku w Bejgole.
Adam znajduje na drzwiach ukryty napis-polecenie.Razem z kolegami i profesorem Adam przygotowuje zasadzkę na bandytówUdają, że odnaleźli skarb. Bandyci zabierają im skrzynię i uciekają. W tym czasie Adaś wyjaśnia zebranym rozwiązanie zagadki i znajduje skarb francuskiego oficera.


2 5 2