Odpowiedzi

  • oth7
  • Początkujący
2009-12-05T20:06:10+01:00
Środowisko
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodowisko

zakres tolerancji ekologicznej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tolerancja_ekologiczna

prawo liebiega
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_minimum_Liebiga

prawo shelforda
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_tolerancji_ekologicznej_Shelforda

1 1 1
2009-12-05T23:39:18+01:00
1.Środowisko to ogół elementów przyrodniczych ożywionych (świat zwierzęcy i roślinny) i nieożywionych (w szczególności powierzchnia Ziemi łącznie z wodą, glebą, kopalinami i powietrzem), a także krajobraz, naturalny bądź też użytkowany i zmieniany przez człowieka.

2.zakresem tolerancji nazywamy przedział wartości danego czynnika, w obrębie którego organizm może żyć i żeby prościej zrozumieć ten termin to musisz wiedzieć, że zdolność przystosowania się organizmów do zmian danego czynnika nosi nazwę tolerancji ekologicznej.

3.Prawo minimum Liebiga jest to jedno z podstawowych praw ekologii klasycznej, mówiące, że czynnik, którego jest najmniej (czyli jest w minimum) działa ograniczająco na organizm, bądź całą populację.

4.Rozwinięciem prawa Liebiga jest prawo Shelforda które mówi o tym , że zarówno niedobór, jak i nadmiar różnych czynników wpływa na organizm limitująco. Prawo to określa możliwość rozwoju populacji.

5. Optimum temperaturowe jest to optymalna temperatura, która umożliwia rozwój organizmom bądź poszczególnym zjawiskom zachodzącym w przyrodzie, minimum jest to natomiast minimalna temperatura a maksimum temperaturowe jest to max. temperatura, powiedziałabym nawet, że bliska stanu krytycznemu, która może prowadzić do zaniechania rozwoju organizmów, procesów, wpływa też degenerująco na strukturę związków biorących udział w poszczególnych procesach. Parametry środowiska mogą stanowić podstawę kontroli aktywności.

;-))
1 5 1