Muszę napisać wypracowanie z polaka z lektury ,,Ania z zielonego wzgórza" tylko nie wiem za bardzo jak to napisać oto plan wypracowania:
1.Kim jest bohaterka utworu.
2.Dlaczego maryla miała problemy z podjęciem decyzji o pozostawieniu Ani w domu.
3.Jak wyglądała nauka dziewczynki?
4.W jaki sposób można scharakteryzować pastać?
a) przykłądy fantazji
b) zachowanie się w trudnych sytuacjach.
5. Najwazniejsze jej cele w życiu.
6.Ocena Ani dokonana przez inne postacie książki.
7.Moja ocena bohaterki.
Barzdo proszę was o pomoc!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T19:58:41+01:00
Ania Shirley jest główną postacią z książki pt : Ania z Zielonego Wzgórza . Jest sierotą , która przeżywa różne przygody .
Ania była zawsze sama , nigdy nie miała prawdziwego domu . Pewne rodzeństwo : Maryla i Mateusz Cutbertowie postanowili adoptować chłopca z sierocińca w którym była Ania . Chcięli chłopca ponieważ pomagałby im w polu . Zaszła jednak pewna pomyłka . Do domu Cutbertów trafiła Ania . Maryla na początku nie chciała jej , ale potem zrozumiała że pokochała ją i nie chce jej stracić . Dzięki Maryli Ania została w domu . Ania poszła do szkoły . Była dobrą uczennicą . Jednak Od chwili kiedy Gilbert się z niej naśmiewał , nie chciała chodzić do szkoły i uczyła się w domu . Wkrótce zrozumiała że chce tam wrócić i uczyć się w szkole . Co niedziela chodziła do szkółki niedzielnej . Ania była wysoką dziewczyną z rudymi włosami i zielonymi oczami . Lubiła przyrodę i otaczający ją świat . Używała górnolotnych słów i była bardzo gadatliwa . Ania grając sztukę pt : Eliane z koleżankami postanowiła być główną bohaterką . Skończyło sie to jednak nie tak jak sobie to wyobrażała . W sytuacji gdy uratowała życie Minnie , która była chora na krup Ania była bardzo roztropną dziewczyną i zachowała sie jak dorosła . Ania w nauce rywalizowała z Gilbertem . Czasami nawet z nim wygrywała. Postanowiła sobie , że Maryla nie pożałuje tego , że wzięła ją do siebie . Maryla z Mateuszem bardzo kochali Anie lecz Maryla nie dawała tego po sobie poznać . No cóż taki był jej charakter . Pani Małgorzata Linde bardzo polubiła Anię i doradzała jej kiedy mogła . Razem z Dianą były najlepszymi przyjaciółkami na swiecie .
Ania Shirley jest moją ulubioną bohaterką . Podziwiam jej upór i dobroć . Chciałabym byś taka jak ona .
6 3 6
2009-12-05T20:32:20+01:00
Ania była sierotą.
Maryla miała problemy z zaakceptowaniem Ani ponieważ wolała zaadoptowac chłopca , który pomagał by jej i jej bratu Mateuszowi w gospodarce.
Ania uczyła sie w szkole była bardzo dobrą uczennicą , prymuską.Miała wielu przyjaciół gbyż była bardzo wesoła i sympatyczną dziewczynka.
Czesto przenosiła sie w świat marzeń gdzie czuła sie najlepiej.
3 2 3