Odpowiedzi

2009-12-05T20:42:09+01:00
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-05T22:01:09+01:00
Modlitwa jest rozmową z Bogiem. Dzięki niej można Go przeprosić za swoje grzechy i przewinienia, podziękować za łaski i najbliższych oraz poprosić np. o łaskę lub czyjeś nawrócenie. Ale modlitwy nie można wykorzystywać dla własnych zysków materialnych.
Bóg przejawia się nam codziennie w Eucharystii, a Jego obecność w Tabernakulum symbolizuje czerwone światełko. Znana jest Trójca Święta: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Bóg jest z nami podczas Chrztu, Pierwszej Komunii Świętej, Spowiedzi, Bierzmowania, Ślubu... Czuwa i wspiera nas przez całe życie i czeka na moment, w którym dołączymy do niego w Królestwie Niebieskim. Jest miłosierny, ale również sprawiedliwy. Nie można liczyć na to, ze każdy przeciętny (kto nikogo nie zabił, nic większego nie ukradł ani zbytnio nie grzeszy, lecz czasami się zdarzają drobniejsze grzechy) dostanie się do Królestwa Niebieskiego. Trzeba się postarac, bo na to szczególnie Bóg zwraca uwagę podczas sądu Bożego. Rozlicza nas również z dobrych uczynków.
Tak więc Bóg jest zawsze i wszędzie, nic się przed nim nie ukryje, nic nie dzieje się bez jego wiedzy. Jest miłosierny i sprawiedliwy. Objawia się w najprostszych codziennych rzeczach (codziennej modlitwie, wyzdrowieniu bliskiej osoby...)
2 4 2