Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-05T20:59:47+01:00
PRZYJAŹŃ, czyli DLA PRZYJACIELA STAREGO NIE OPUSZCZAJ NOWEGO

Niektórzy uważają, że przyjaciele nie są potrzebni do życia. Inni natomiast nie mogą bez nich być. Z przyjacielem można przecież porozmawiać o wszystkim, polegać na nim i liczyć na pomoc gdy podwinie się noga. Mieć prawdziwego przyjaciela to skarb. Zawsze cie wysłucha, pomoże, wesprze, pocieszy. Najczęściej prawdziwego przyjaciela szuka się długo, ale szczęście zazwyczaj dopisuje. Zdarzają się także fałszywi przyjaciele, którzy lubią cię, gdy ci się powodzi, masz dużo pieniędzy, duży dom itd. Na takich trzeba uważać. Zdarza się też tak, że nawet najlepszy przyjaciel cię zostawi. Dla kogo? Dla innego. Bo? Bo mu się znudziłeś, nie macie już o czym rozmawiać, krótko mówiąc, wykorzystał cię i poszedł wykorzystywać innych. Takich trzeba unikać. Tacy są źli. Ale zastanów się. Czy ty kiedyś też zostawiłeś swojego przyjaciela? Jeżeli tak to jesteś świnią. Jesteś złym człowiekiem. Nawet, gdy poznajemy nową osobę i się z nią zaprzyjaźniamy, nie zapominajmy o naszym starym, najlepszym przyjacielu. Przecież to z nim spędzałeś całe dnie, wygłupiałeś się i oglądałeś horrory! Ten nowy, też zapewne będzie super, ale przecież możesz znaleźć czas dla dwóch? Nic ci nie będzie jak będziesz swój dzień opowiadał dwa razy do dwóch przyjaciół. Albo, może uda ci się zrobić tak, żeby oni się zaprzyjaźnili? Wtedy bylibyście paczką przyjaciół i byłoby świetnie! Jeszcze raz zastanówmy się, czy miło byłoby nam, gdyby zostawił nas nasz najlepszy przyjaciel dla kogoś innego.
8 2 8
2009-12-05T21:10:54+01:00

a ja mam pytanie bo to przysłowie brzmi dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego a nie na odwrót :D


Dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego !!!

Drodzy Czytelnicy ! Jak wiemy prawidziwy przyaciel jest złotem w tych czasach bardzo trudno jest znaleźśc prawdziwego przyjaciela . Więc gdy go już znajdziemy szanujmy go i bądzmy z nim szczerzy . Ale to nie znaczy że mamy niezawierac nowych znajomosci tylko jezeli chcemy sie zaprzyjaznic z niedawno poznanymi przez nas osobami najpierw powinnymsy sie nad tym zastanowic czy niezrobimy źle opuszczając naszego dobrego starego przyjaciela ktorego bardzo dobrze znamy i on wie o nas prawie wszystko dla nowej byc moze tylko przelotnej znajomosci bo pozniej tego bedziemy naprawde żałowac ... Jeśli poznamy jakies nowe znajomości nie opuszczajmy Dla tej konkretnej osoby lub paru osób przyjaciela .
Poznawanie nowych ludzi to srebro lecz prawdziwy przyjaciel z ktorym duzo przezylismy i on nas lub my jego wspieralismy w zlych chwilach to jak juz wczesniej napisalam złoto !!!
7 4 7