Odpowiedzi

2009-12-06T09:38:38+01:00
Scroog to osoba która nie uważała świąt. Było to starszy był w dodatku badzo skąpy mężczyzna który miał duży dom. Miał również firmę niestety jego spólnik zmarł w nocy przychodziły do niego 3 duchy po odwiedzinach Ebenezer zmienił się i był bardzo dobry dla osób
1 5 1
2009-12-06T09:50:58+01:00
1. Główny bohater książki Karola Dickensa pt.: "Opowieść wigilijna" to Ebenezer Scrooge. Jest w podeszłym wieku, właściciel kantoru, zarządza nim sam od śmierci współpracownika Jakuba Marleya. Jest zadziwiającą postacią patrząc pod względem przemiany, w życiu często kierował się zasadą "po trupach do celu".
Nie miał on lekkiego życie, ociec go odrzycił została mu tylko siostra Fan, gdy zmarła zostawiła jednocześnie swojegio syna, siostrzeńca Scrooga Fred. Poprzez przeżycia z okresu dzieciństwa uczyniły ze Scrooge'a człowieka pracowitego i konsekwentnego w dążeniu do celu.
Jednak stał się obsesyjnie skąpymi bezwzględnym.

2. Wygląd zewnętrzny:
Ostre rysy twarzy zastydnięte w grymasie złości, przypominały rzeźbe wtykutą z
kamienia. Wąskie zaciśnięte wargi, żadko na niż gościu uśmiech
Chudy, wysoki, lekko garbaty wzbudzał strach w mieszkańcach Londynu

3. Cechy Charakteru przed:
Chciwy, łapczywy, chytry, uparty, nieszlachetny
Zamożny, lecz nigdy nie wyda pieniędzy na przyjemności jakąkolwiek rozrywke

Nienawidził Świąt Bożego Narodzenia dla niego to strata czasu i zysków, nikomu nie ufał. W życiu liczył tylko na siebie.
Złą stroną jego charaktery jest obsesyjne skąpstwo
Jego jedyny cel i pasja to zdobywanie i gromadzenie pieniędzy
człowieka pracowitego i konsekwentnego w dążeniu do celu.
Jednak stał się obsesyjnie skąpymi bezwzględnym.
Nigdy nie wspomógł by jakichkolwiek organizacji

Po Przemianie:
Stał sie dobrym przyjacielem, szczęśliwym łagodnym, gościnnym i uczcćiwym człowiekiem. Zaczął rozdawać pieniądze potrzebującym. Nie zależało mu na pieniądzach, lecz na przyjaźni.

4. Ocena postaci:

Wedłyug mnie bardzo dobrze zmienić się na lepsze, można wtedy zyskać bardzo wiele Jest dużo osób, które uwarzają, że sie zmienili, ale tak nie jest.
4 3 4