Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-06T11:23:05+01:00
Święta Bożego Narodzenia są zawsze postrzegane jako czas spokoju, radości, zacieśniania więzów rodzinnych.Coraz częsciej czas zakupów , sprzątania i wydawania pieniedzy... Ja się zgadzam z tym wizerunkiem Świąt. W większości domów tak właśnie te kilka dni przebiega, stają się one wytchnieniem w codziennej bieganinie, chwilą, kiedy rozmawia się z najbliższymi, na co w obecnym świecie tak rzadko ma się czas. Ten okres, dla wielu ludzi najbardziej lubiany w roku ze względu na swoją wyjątkową atmosferę, jednak wiąże się on też z tak zwanym okresem przedświątecznym i to właśnie on mnie najbardziej interesuje. Ludzie przygotowując się do jednego z najważniejszych wydarzeń w roku kościelnym często zapominają co się tak naprawdę liczy: zakupy prezenty tym kierują sie najbardzieej, ale przeciez to nie chodzi o to!
.suszonych owoców do wigilijnego kompotu. W czasie kiedy ludzie powinni się wyciszyć w oczekiwaniu na narodziny Zbawiciela, oni biegają między półkami w poszukiwaniu łuskanych orzechów i maku.śWIETA sa bardzo ważne, ale nie tylko materialnie ale i duchowo. Szaleństwo zakupów wydawałoby się, że wyzwala w kupujących najgorsze instynkty: przepychanki wózkami w sklepach, nieprzyjemne pomrukiwania, niegrzeczne odpowiedzi na stawiane pytania. To obrazek widoczny w większych miastach w ostatnie dni przed Świętami.
Teraz takie modne są ankiety i zastawienia procentowe, a ja parę dni temu zetknęłam się z wynikami ankiety, gdzie postawiono pytanie: „Z czym Panu/Pani kojarzy się Boże Narodzenie?”, a odpowiedzi były różne: z choinką, z kolacją wigilijną, prezentami, opłatkiem czy gośćmi, ale w zestawieniu nie było nigdzie odpowiedzi – z narodzinami Jezusa, z Kościołem, z Bogiem.

PRZERÓB TROCHĘ I BD DOBRZE JA TAK ZROBIŁAM Z TYM TEKSTEM ;)
5 3 5