Jak jeszcze mozna poprawic ta rozprawke??gdzie postawic przecinki i tak dalej prosze o szybka pomoc!!
Teza zakłada, że przyjaźń jest cenniejsza niż złoto. Bardzo często spotykamy się z takim, czy podobnym stwierdzeniem. W pełni zgadzam się z przedstawiona tezą, dlatego przedstawię argumenty potwierdzające ją i pokażę, że nie ma na świecie nic cenniejszego.
Na potwierdzenie slusznosi tezy zawartej w temacie przytocze kilka argomentow ktore przeokonaja co do slusznosci tego twierdzenia zaczne od najwazniejszych.
Pierwszym z nich jest "prawdziwy przyjaciel jest z nami na dobre i na zle" caly czas nas wspiera i nigdy nas nie opuszcza i niema tu znaczenia czy sa to momenty szczesliwe np.kiedy mozemy pujsc na dyskoteke i zabawic sie. Lub tez zle kiedy np.rozstajemy sei z kims bliskim dziewczynom, chlopakiem albo ktos z naszych bliskich umiera to rowniez wtedy mozemy liczyc na duchowe wsparcie przyjaciela ktory napewno nas nie opusci i bedzie nas caly czas wspieral.
Moim drugim argument potwierdzajacy teze jest "prawdziwy przyjaciel nigdy nas nie zawiedzie"
bedziemy w potrzebie poprosimy o cos to nasz przyjaciel zawsze dotrzyma slowa nigdy nas niewystawi gdy sie z nim wczesniej umuwimy.Mozemy zawsze do niego wpas kiedy tylko chcemy i zawsze znajdzie dla nas czas.Gdy poprosimy go o cos to mozemy byc pewni ze napewno przyniesie nam to na umuwiony dzien i niemusimy sie o nic martwic tylko czekac na umuwiny termin.
Kolejnym argumentem trzecim jest "na prawdziwego przyjaciela mozemy zawsze liczyc" to jest prawda bo na prawdziwego przyjaciela mozemy zawsze liczyc nawet jak wejdziemy do niego o kazdej porze dnia i nocy i powiemy ze nie mamy gdzie spac to on zawsze znajdzie mniejsca dla nas w swoim domu i pozwoli przenocowac a potem postara sie rozwiaza problem razem z nami, lub jesli bedzimy szli ulica i ktos mnie zaczepi to on zawsze stanie w mojej obronie nawet jesli wie ze nie damy rade przeciwstawic sie tym ludzią jednak najwazniejsza jest chec i dobroc krorej przyjacielowi nigdy dlanas nie zabraknie.
Juz czwartym argumentem z kolei bedzie "w przyjazni nie ma mowy o cenie jaka sie placi" to tez jest prawda przyjazn nie ma swojej ceny twoj najblirzszy przyjaciel nigdy nie bedzie chcial nic w zamian za to ze pomoze ci w każdej sytuacji.Nawet jak pozyczysz od niego jakams rzecz to przyjaciel nie bedzie chcial niz w zamian ani w zastaw. Bo przeciez przyjazn jest bezcenna jej nie mozna kupic przyjazn jest nawet cenniejsza niz zycie bo prawdziwy przyjaciel nawet ten bezcceny dar bozy bedzie wstanie poswiecic za ciebie.
Piaty argument to "przyjaciel spedza z nami swoj wolny czas lubimy przebywac w swoim towarzystwie" to tez prawda czy nie pamietacie wspolnych dlugich wieczoro spedzonych na rozmowie ze swoim przjacielem, przyjaciolka ktore dawaly ogromna radosc. Radosc ta wywolana byla tym ze dobrze czujecie sie w swoim towarzystwie umniecie sie dogadac i mozecie wypowiadac sie swobodnie bo wiecie ze ta osoba was nie zdradzi.
Argumentem numer 6 jest "zycie w przyjazni pozwala inaczej patrzec na swiat" dokladnie jak jestesmy sami nie mamy przyjaciol tylko kolegow to patrzymy zupelnie inaczej na swiat widzimy go wtedy w szarych barwach i wtedy uwazamy na kazde slowo wypowiadane w towarzystwie bo nie jestesmy pewni czy ta osoba nie przekaze naszej zlej opini dalej i w ten sposob nie zrodzic sie nieprzyjemna sytuacja w ktorej bedziemy postacia pierwszoplanowa, Wszystko sie zminia kiedy mamy przyjaciela chociaz i w tedy uwazamy na slowa wypowiadane w towarzystwie ale wiemy ze mamy kogos takiego z kim mozemy swobodnie porozmawiac na kazydy temat lub robic cokolwiek innego dlatego takie osoby sa szczesliwe bo maja z kim porozmawiac a rozmowa jest w zyciu czlowieka jest bardzo wazna taki czlowiek zapewniam inaczej patrzy na swiat.
Ostatnim argumentem ktory przytocze bedzie "przyjaciel pojdzie z nami do kina" dokladnie przyjaciel pojdzie z nami do kina d ale tu nie chodzi tylko o kino bo pojdzie z nami rowniez do teatru czy parku lub tez dyskoteki najwazniejsze jest jednak to ze przyjaciel dotrzyma nam towarzytswa przez co zabawa bedzie bardziej udana.

Po przytoczeniu powyzszych argumentow trudno jeszcze watpic w slusznosc tezy "przyjazn jest cenniejsza niz zloto" moglbym jeszcze przytoczyc tu wiele argumentow ale wydaje mi ze wystarczy aby przekonac wszystkich tych ktorzy w to powatpiewali.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T12:31:30+01:00
Teza zakłada, że przyjaźń jest cenniejsza niż złoto. Bardzo często spotykamy się z takim lub podobnym stwierdzeniem, z którym się zgadzam. By pokazać, że w świecie nie ma nic cenniejszego od przyjaźni, przedstawię kilka argumentów, które popierają tą tezę.
Na potwierdzenie słusznosci tezy zawartej w temacie przytoczę kilka argumentów, które przekonają, co do słuszności tego twierdzenia.
Pierwszym z nich jest "prawdziwy przyjaciel jest z nami na dobre i na złe". Cały czas nas wspiera, nigdy nie opuszcza i nie ma tu znaczenia czy są to momenty szczęśliwe czy złe, np.kiedy możemy pójść na dyskotekę i zabawić się lub kiedy tracimy bardzo bliską osobę. Wtedy możemy liczyć na duchowe wsparcie przyjaciela, który na pewno nas nie opuści i będzie nas cały czas wspierał.
Moim drugim argumentem potwierdzającym tezę jest "prawdziwy przyjaciel nigdy nas nie zawiedzie".
Osoba, którą tak nazywamy, powinna zawsze dotrzymywać słowa i być z nami szczera. Kiedy jesteśmy w potrzebie, prosimy o coś przyjaciela, a on stara się za wszelką cenę nam pomóc. Możemy zawsze do niego wpaść, kiedy tylko chcemy i zawsze znajdzie dla nas czas.
Kolejnym argumentem jest "na prawdziwego przyjaciela możemy zawsze liczyć". Na prawdziwego przyjaciela możemy zawsze liczyć, o każdej porze dnia i nocy, zawsze znajdzie się miejsce dla nas w jego domu. Postara się rozwiązać problem razem z nami, zawsze stanie w naszej obronie, nawet jeśli wie, że nie damy rady przeciwstawić się tym ludziom, jednak najważniejsze są chęci i pomocne gesty, których przyjacielowi nigdy dla nas nie zabraknie.
Czwartym argumentem jest, "w przyjaźni nie ma mowy o cenie jaka siępłaci" To prawda, przyjaźń nie ma swojej ceny. Twój najbliższy przyjaciel nigdy nie będzie chciał nic w zamian za to, co dla Ciebie zrobił. Przyjazn jest bezcenna, jej nie można kupić, jest nawet cenniejsza niż życie, bo prawdziwy przyjaciel nawet ten bezcenny dar boży będzie w stanie poświęcić za nas.
Kolejny argument to "przyjaciel spędza z nami swój wolny czas, bo lubimy przebywać w swoim towarzystwie". Pamiętacie wspólne, długie wieczory spędzone na rozmowie z przyjacielem, które dawały ogromną radość i poczucie, że ktoś nas rozumie lub chociaż próbuje zrozumieć i pomóc. Radość jest wywołana tym, że dobrze czujecie się w swoim towarzystwie. Potraficie świetnie się dogadać i możecie wypowiadać się swobodnie na różne tematy, bo wiecie, że ta osoba zatrzyma to dla siebie.
Argumentem szóstym jest "życie w przyjaźni pozwala inaczej patrzeć na świat". Kiedy jesteśmy sami, nie mamy bliskiej osoby tylko kolegów, patrzymy zupełnie inaczej na świat. Widzimy go wtedy w szarych barwach i wtedy uważamy na każde słowo wypowiadane w towarzystwie, bo nie jesteśmy pewni czy któraś z osób w gronie nie przekaże naszych opinii, komentarzy dalej. W ten sposób może powstać nieprzyjemna sytuacja, w której będziemy postacią pierwszoplanowa. Wszystko się zmienia kiedy mamy przyjaciela, bo wtedy wiemy, że mamy kogoś takiego z kim możemy swobodnie porozmawiać, bo rozmowa jest w życiu człowieka jest bardzo ważna.
****
Ostatnim argumentem, który przytoczę będzie "przyjaciel pójdzie z nami do kina" dokladnie przyjaciel pojdzie z nami do kina d ale tu nie chodzi tylko o kino bo pojdzie z nami rowniez do teatru czy parku lub tez dyskoteki najwazniejsze jest jednak to ze przyjaciel dotrzyma nam towarzytswa przez co zabawa będzie bardziej udana.
* Jak dla mnie ten argument jest trochę bez sensu. ;)
Nie wiem nawet co miałabym w nim zmienić.
******

Po przytoczeniu powyższych argumentów trudno jeszcze wątpić w słuszność tezy "przyjaźń jest cenniejsza niż złoto" mógłbym jeszcze przytoczyć wiele argumentów, ale wydaje mi się, że to wystarcz, by przekonać wszystkich, że warto mieć koło siebie osobę, którą można nazwać przyjacielem.
4 4 4