Odpowiedzi

2009-12-06T12:40:24+01:00
Lektura Karola Dickensa pt. "opowieść wigilijna jest książką ktora moze zmienic podejscie do zycia czlowi\eka. Głowny bohater gdy ujrzał cierpienie rodziny swojego pracownika zmienil zdanie. JEdnak powinnismy nie zaslepiac sie tylko patrzec na pawdziwą rzeczywistosc. Ksiazka ta uczy nas milosci do blizniego i tego abysmy nie byli samolubni. Autor świetnie wymyslil tą historie. Wiele osob po przeczytaniu tej ksiązki zmienia swoje nastawienie do zycia i do biednych ludzi.
25 3 25
2009-12-06T12:44:26+01:00
Piękna i wzruszająca, choć nieco cienka lektura. Pokazuje, jak wielką wartość ma miłość i współczucie. Treść uczy nas tych dwóch cech, dzięki niezwykłym przygodom bohatera. Akcja jest szybka, więc nie możemy oderwać się od książki ani na chwilę. Jest ona lekturą, więc każdy młody na pewno ją przeczyta, jednak polecam ją każdemu.Książka opowiada historię przemiany skąpego , bezdusznego, samolubnego Ebenezera Scrooge`a w hojnego, serdecznego, sympatycznego człowieka. Dzięki niesamowitym przeżyciom jakie go spotkały w noc wigilijną zrozumiał do czego prowadzi skąpstwo, egoizm i skupienie wszystkich uczuć na pieniądzach. Człowiek, który żyje wyłącznie po to, aby pomnażać majątek, zostanie zapomniany
21 3 21
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T12:44:53+01:00
Lektura Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna " nauczyła mnie wielu rzeczy. Przede wszystkim pokazała mi że ludzie potrafią się zmienić , jeśli tylko chcą . Z złego człowiek mogą stać się dobrym i kochającym . Lektura ta również pokazuje że każdy człowiek ma jakieś uczucia , tylko nie często jej wyraża. Nie warto również być egoistą i myśleć tylko o sobie . Powinniśmy pomyśleć o naszych bliskich , która są dla nas ważni . Utwór pokazuję że rodzina może być ważna .Człowiek może zmienić swoje podejście ,gdy to tylko zrozumie. Po przeczytaniu ,,Opowieści wigilijnej" ludzie mogą inaczej spojrzeć na rzeczywistość.Mogą dostrzec , że jest wiele rzeczy dla , których warto się zmienić mimo wszystko.
43 4 43