Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T13:38:31+01:00
W każdym lesie dzieją się dziwy - i w tym maleńkim, tuż za oknem i w tym ciemnym, strasznym i dalekim. Każdy las skrywa tajemnice swoje i swoich mieszkańców. Tajemnice szeptane wśród omszałych pni i obok leśnych potoków.
Człowiekowi trudno poznać takie tajemnice, ale jeśli dobrze się postara, będzie odważny i cierpliwy, to być może pozna niejedną.
Las podzieli się z nim opowiadając o samotnym jelonku, któremu zły myśliwy zabił mamę, o wesołej wiewiórce skaczącej wśród koron drzew i o małym ciekawskim lisku, który robi psikusy innym zwierzętom.
Człowiek o czystym sercu nie niszczy lasu, nie śmieci, nie łamie gałęzi, nie płoszy zwierząt, dlatego las pokazuje mu swoje tajemne polanki, pełne jagód, grzybów. A jeśli ma szczęście, to zobaczy sarnę z młodym, które niespiesznie spacerują po leśnych, tylko im znanych ścieżkach.
Człowiek zły, który będzie chciał zniszczyć las musi liczyć się z tym, że cała leśna zwierzyna będzie przeciwko niemu, drzewa będą czepiać się jego ubrań, rozrywać je i niszczyć tak samo, jak on niszczy je. Las nie pokaże mu niczego, wyprowadzi go na torfowiska, bagna, gdzie pełno będzie komarów. Przepłoszy trzaskając gałęziami i strasząc pohukiwaniem sowy.
Nie niszcz lasu, a podzieli się z Tobą wszystkim, co ma.