Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T14:02:18+01:00
Wędrują po to, by złożyć swoje jajeczka w bezpiecznym ciepłym miejscu.
1. Łodzik
Nie mylić z lodzikiem - to rodzaj mięczaka, który żyje w morzach od 500 milionów lat. Co prawda przez ten okres wymarło 2500 ich gatunków (największe miały nawet pół metra długości), to te sześć które przeżyły nie zmieniły się ani trochę. Wciąż mają po paręnaście centymertów i dziwne odnóża.
2. Anglerfish - ryba wędkarz
Rodzina żabnicokształtnych, która zamieszkuje wielkie oceaniczne głębiny. Swoją nazwę (anglerfish) zawdzięcza sposobowi polowania. Wyrostek na głowie (wędka) zakończony jest "lampką", narządem, który emituje światło i tak zwabia ofiary bezpośrednio w paszczę tego drapieżnika.
1 5 1
2009-12-06T18:15:57+01:00
1. Ryby wędrują z rożnych powodów. Jedną z przyczyn wędrówek gatunków żyjących na terenach, gdzie wyraźnie można wyróżnić sezonowość pór roku może być przystosowywanie się do zmian środowiska. Trzeba także podkreślić ogromne znaczenie powrotów ryb w te same, stałe miejsca tarłowe. Umożliwia to zarówno powstawanie i rozwój przystosowań młodych ryb do warunków istniejących na obszarach tarłowych, jak też dobre wykorzystanie istniejących warunków.

2. Koleń pospolity - Jeden z najpospolitszych i najdłużej żyjących rekinów.
Malacosteus niger – gatunek niewielkiej ryby głębinowej z rodziny wężorowatych.
3 4 3